mobile-logo

09.12.2024 15:36

POZNALIŚMY LAUREATÓW CZWÓRKOWEGO KONKURSU „BĘDZIE GŁOŚNO! DEBIUT NA WINYLU”

dokument do pobrania

limitowanym winylu, który zostanie wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Ponadto wszyscy finaliści zagrają koncert w Czwórkowym Studiu, a wydarzenie transmitowane będzie na antenie oraz w mediach społecznościowych stacji.


Podczas finału konkursu „Będzie głośno! Debiut na winylu”, poznaliśmy nazwiska laureatów, których utwory znajdą się na limitowanym winylu. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: rock, pop i hip hop. Dodatkowe wyróżnienia przyznali także partnerzy konkursu - Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Weronika Serocka, organizatorka Ogólnopolskich Warsztatów Pisania Tekstów Piosenek „Sklejam słowa”.

W kategorii POP wyróżnieni zostali:

Ag Carmen - „Green tea”

Agata Wysocka – polska piosenkarka, kompozytorka i producentka, wywodząca się z nurtu jazzowego z północnej Polski. Swoją drogę muzyczną odnalazła studiując w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie wokalu jazzowego. W tym czasie zaczęła komponować i produkować własną muzykę, nawiązującą do alternatywnego popu/rocka z elementami elektroniki lat 80-tych.

Justyna Jary – „Czas miejsce”

Justyna Jary - wokalistka, autorka muzyki i tekstu. Jej muzyka natężeniem emocji przypomina filmy Pedro Almodovara. Melodyjna, zróżnicowana elektronika łączy się z brzmieniem gitar, tworząc fuzję stylów muzycznych - indie, folku, a także popu.

Katarzyna Nurczyk - Kasoil prod. Ajzeja - „Wyrosłam”

Kasoil prod. Ajzeja - to nadmorski duet wokalistki oraz producenta. Dzieli ich sporo, ale łączy przyjaźń i przede wszystkim zamiłowanie do mało popularnego w ojczyźnie gatunku - alternatywnego R&B. Kasoil to artystka, która sama woli określać się jako futurystyczna pieśniarka, bo na przekazie jednak gdzieś jej ciągle zależy. Teksty ubrane w elektroniczne, eklektyczne, nowoczesne brzmienia wyciągają na wierzch emocje, co jak twierdzi sama artystka, jest dla niej najwyższą formą relacji między twórcą a odbiorcą.

Samara – „Karuzela”

Mój pseudonim artystyczny to SAMARA. Aktualnie pracuje nad swoim pierwszym albumem solowym, w którym dominują motywy związane z dzieciństwem. Ten materiał jest bardzo osobisty i bliski mojemu sercu, porusza tematy z którymi mogą utożsamić się zarówno młodsi jak i starsi słuchacze.

W kategorii HIP HOP:

Mikołaj Łebkowski - Kimo – „Bawełniana Torba Statement”

Kimo - Ciechanowianin, autor tekstów, raper, producent. Lubi eksperymentować z formą swoich piosenek, natomiast w ich treści często stawia na storytellingi. Rok temu opublikował ep Przygody Wesołego X, aktualnie pracuje nad swoją pierwszą długogrającą płytą „Biuro Rzeczy Opisanych”.

Etasko czyli Rafał Szyperek – „Jeszcze coś” – jak mówi o sobie - Po latam wracam do tworzenia, bo ile można odwlekać marzenia.

Łasuch – „Szklanka”

Łasuch to raper z Dolnego Śląska, który na koncie ma zarówno wydawnictwa solowe (longplay Siła w słowie czy EP-ka Nie na Żarty), jak i projekty kooperacyjne - EP-ka Burza Mózgów nagrana z Demonem czy Rozdział Zamknięty grupy Puenta, której był częścią (razem z Primo, Ściechą i Creonem). Charakteryzuje go techniczna nawijka i niebanalne flow. Muzycznie natomiast stawia na mocne brzmienia, często inspirowane sceną brytyjską.

W kategorii ROCK:

Dennis Amnesia – „I Molded You Like This” 

Dennis Amnesia to postać pełna goryczy i mieszanych uczuć, debiutując swoją EP-kę w maju 2024 i siejąc nowe ziarno w muzycznej scenie alternative / pop / electronica, łącząc najróżniejsze strony muzyki, by metamorfować ją w coś zupełnie innego. (pokroju Aphex Twin, Linkin Park, Bjork, Portishead, MF DOOM).

Rapto łapto – „Czapa lata” (rock/hip hop )

Rapto Łapto to radomski zespół rapcoreowy eksplorujące muzyczne brzmienia lat dziewięćdziesiątych w połączeniu z subiektywnymi fascynacjami muzycznymi poszczególnych członków, których w obecnym odświeżonym składzie znajduje się pięciu.

Sad Smiles – „Przepraszam” 

Zespół złożony z czterech nastolatków o średnim wieku 17 lat, którzy kochają muzykę. Nie określają się jednym gatunkiem muzycznym, chcą aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie w naszej muzyce zarówno po stronie tekstowej jak i instrumentalnej.

Ponadto dodatkowe wyróżnienia w konkursie przyznali także partnerzy konkursu. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS za najlepszy tekst wyróżniło Kimo „Bawełniana Torba Statement”, a za muzykę Kasoil prod. Ajzeja – „Wyrosłam”. Natomiast Weronika Serocka zaprosiła do wzięcia udziału w Ogólnopolskich Warsztatach Pisania Tekstów Piosenek „Sklejam słowa”, Katarzynę Nurczyk – Kasoil.

Z kolei 13 grudnia, o godz. 20.00 radiowa Czwórka zaprasza na wyjątkową debatę „Jak to jest być muzykiem w Polsce i debiutować?". Spotkanie będzie podsumowaniem tegorocznego konkursu. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą zaistnieć w branży muzycznej lub się nią interesują. Debata będzie okazją do rozmowy z debiutującymi i doświadczonymi muzykami, menadżerami, specjalistami ds. promocji, dziennikarzami muzycznymi oraz reprezentantami ZAiKS-u i fundacji wspierających artystów.

 

  • Więcej informacji tutaj