mobile-logo

05.07.2024 14:43

KONCERTOWY WEEKEND Z CZWÓRKĄ

Nowe głosy, audycje plenerowe oraz koncert Mięthy - to propozycja Czwórki na rozpoczynający się weekend. W sobotę premierowa odsłona muzycznej audycji „Sprzężenie zwrotne” Adama Smolarka i Michała Daniluka. Z kolei w niedzielę plenerowe wydanie energetycznego programu sportowo-lifestyle’owego z „Pokoju na lato”. 


W sobotę 6 lipca o godz. 17.00 premierowe wydanie „Sprzężenia zwrotnego” Adama Smolarka i Michała Daniluka. - Cieszę się, że młoda krew polskiego dziennikarstwa radiowego opanowuje Czwórkę – mówi dyrektorka – redaktorka naczelna Justyna Dżbik-Kluge. – Adam i Michał zabiorą nas w niesamowite muzyczne rejony, prezentując autorski wybór szeroko pojętej alternatywy. Bardzo liczę również na ich rozmowy zarówno z gośćmi jak i na wymianę osobistych doświadczeń, muzycznych poszukiwań i odkryć. 


6 lipca Czwórka zaprasza też na retransmisję koncertu Mięthy z „Pokoju na lato”. Przed koncertem program specjalny Skipa- wokalisty zespołu.

Miętha to duet, który tworzą wokalista i autor tekstów Skip oraz producent muzyczny AWGS. Ich muzyka balansuje na styku różnych gatunków. Na swoim koncie mają cztery albumy długogrające: Audioportret, Szum, 36,6 i Mięthlik. Pojawiali się we wspólnych utworach z najpopularniejszymi raperami rodzimej sceny (Paluch, Otsochodzi, Miły Atz), jak i z czołowymi artystami sceny popowej (Sanah, Vito Bambino, Natalia Szroeder).

W niedzielę, 7 lipca w godz. 11.00 -14.00 Piotr Galus z Dominiką Gryz - nauczycielką jogi i ekspertką wellbeing zaproszą na plenerową, energetyczną audycję sportowo-lifestyle’ową prosto z „Pokoju na lato”. Dziennikarka Natalia Metrak – Ruda opowie o zdrowej kuchni na upalne dni. W programie także spacer po architektonicznych atrakcjach Warszawy i warsztaty origami.

Autorski cykl audycji „Będzie głośno!” muzyka i dziennikarza radiowej Czwórki - Damiana Sikorskiego będzie można usłyszeć w wakacje w każdą niedzielę o godz. 17.00. Jednak, jak mówi Justyna Dżbik-Kluge - Nową odsłonę konkursu „Wydaj płytę z Będzie głośno” szykujemy na jesień, ale latem nie ustajemy w poszukiwaniach talentów muzycznych.  


Pierwszy weekend lipca to także wakacje sprzed lat, okiem duetu Drenda i Paśnik. W niedzielę o godz. 20.00 goście w roli prowadzących czyli „Czwórka featuring…”. – Antropolożka Olga Dredna i pisarz Jacek Paśnik dołączają do Czwórkowego zespołu – regularną, cotygodniową audycję poprowadzą od 1 września, a już na początku wakacji zdradzą czego możemy się spodziewać po ich wspólnych radiowych podróżach – zapowiada dyrektorka radiowej Czwórki.

 

·       Więcej na stronie radiowej Czwórki

·       Grafika do pobrania