mobile-logo

10.06.2024 16:39

CZWÓRKA RUSZA Z NOWYMI PODCASTAMI

- Dziś odbiorcy i odbiorczynie audio są przyzwyczajeni do podcastów na najwyższym poziomie. Takie szykuje dla nich Czwórka Polskie Radio! – zapowiada Justyna Dżbik-Kluge, dyrektorka redaktorka naczelna radiowej Czwórki. Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl


Nowoczesne audio to produkcje podcastowe na najwyższym poziomie. Zainteresowanie podcastami rośnie z roku na rok. Czwórka to radio internetowe, które stawia na wysoką jakość treści umieszczanych w sieci - nie tylko anteny linernej dostępnej w aplikacji i na czworka.online, ale również na platformie podcastowej, na której odbiorcy znajdą oryginalne treści – mówi Justyna Dżbik-Kluge, dyrektorka redaktorka naczelna radiowej Czwórki – Karmimy naszych odbiorców i odbiorczynie treściami dwutorowo – w radiu i w oryginalnych produkcjach podcastowych, z którymi właśnie startujemy – dodaje.

Kuba Jamrozek w podcaście „Jamrozek wrażliwie” chce skłaniać do refleksjiTo spotkania, podczas których JA i ONI zamienimy na MY. Właśnie spotkanie z kimś „innym” od nas, pozwala zobaczyć jacy sami naprawdę jesteśmy – wyjaśnia autor podcastu. Kuba Jamrozek rozmawia o psychologii, relacjach, pokonywaniu trudności. Spotyka się z ludźmi, dla których - mimo różnych doświadczeń - „sky is the limit”. Nie ucieka od dyskusji z ekspertami, mając na uwadze, że najważniejsze nie są dane naukowe, tylko człowiek. Podcast „Jamrozek wrażliwie” jest okazją, by powrócić do najbardziej poruszających rozmów z „Wieczoru z Czwórką”, poszerzonych o autorski komentarz. Gośćmi pierwszego odcinka będą: Renata Kim, autorka książki „Pomiędzy. Historie osób niebinarnych”, Lu Olszewski i Dagmara Koryluk. W kolejnej odsłonie swoją historią leczenia otyłości olbrzymiej podzieli się Magda Gajda, autorka reportażu „My, skrajnie otyli”.

Nowe odcinki „Jamrozek wrażliwie” będą publikowane co dwa tygodnie, w poniedziałki.


„Nie Ma Lekko” to autorski podcast Kamila Jasieńskiego o muzyce metalowej. - Polska muzyka metalowa od lat spotyka się z uznaniem na całym świecie. Rodzime składy występują na największych i najważniejszych festiwalach. Gdański Behemoth jest w światowej czołówce, a olsztyński Vader świętował właśnie 40-lecie. Z jednej strony mamy podziemne, młode grupy grające black metal i jego wariacje, z drugiej - składy grające jeden do jednego muzykę z lat 80-tych, gdzie średnia wieku to 25 lat. A do tego jeszcze Generacja Z, która odkryła właśnie Nu Metal i gra w takim stylu. Polski metal niejedno ma imię, więc warto mu się przyjrzeć z bliska – zachęca autor podcastu.

Gośćmi Kamil Jasieńskiego będą młode zespoły, uznane składy koncertujące w całej Europie jak i weterani sceny. Innymi słowy wszystko co najlepsze w polskim metalu i rocku.

Gościem pierwszego odcinka jest legenda – Grzegorz Kupczyk, jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiego metalu. Artysta związany z zespołami Turbo i Ceti, którego solowa płyta ukazała się w maju br. W podcaście opowiada o realiach życia metalowca w latach 80-tych, spotkaniu z Jamesem Hetfieldem, pierwszym koncercie Iron Maiden w Polsce, a także działalności w branży reklamowej. 

W drugim odcinku cyklu Kamil Jasieński zaprosi na spotkanie z zespołem Gallower.

Premierowe odcinki „Nie ma lekko” będą dostępne co dwa tygodnie, w środę, również na youtube’ie Czwórki.

Piotr Galus w „Rejonie Ruchu" poruszać będzie kwestie treningów, diet, fitnessu oraz sportu z ludzką twarzą, dostępnego dla każdego. – To podcast dla tych, którzy chcą zrozumieć, jak zmieniać swoje ciało, zaczynając od zmian w głowie. Bez mentalnej transformacji nic się nie zmieni – tłumaczy Piotr Galus.

W każdym odcinku spotykać się będzie z trenerami, lekarzami, dietetykami i psychologami sportowymi, którzy będą się starali wytłumaczyć jak zrozumieć nasze ciała i procesy, które w nich zachodzą. Goście podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, oferując praktyczne wskazówki i inspiracje.

„Rejon Ruchu" to podcast dla tych, którzy patrzą na swoje ciało nie tylko przez pryzmat wyglądu i mięśni, ale chcą zajrzeć głębiej i poznać zasady, którymi rządzi się organizm.

Nowy „Rejon Ruchu" otwiera seria rozmów o ciele mężczyzny. Gościem pierwszego odcinka „W męskim ciele" będzie szkoleniowiec i trener Konrad Nowak.

Premierowe wydania „Rejonu Ruchu” co dwa tygodnie, w piątek.

**********************************************************************************

Kuba Jamrozek - to dziennikarz radiowej Czwórki, laureat wielu nagród za programy dotyczące zdrowia psychicznego dorosłych i młodzieży. W audycjach publicystycznych m.in. „Wieczór z Czwórką” (wcześniej „Strefa prywatna”) gości psychologów, terapeutów, socjologów i ludzi, których historie mogą zainspirować innych. Jest autorem również wielu audycji specjalnych, m.in. „Raban w Czwórce”, „Bal na parostatku”.

Kamil Jasieński - dziennikarz radiowy, z Czwórką związany od 15 lat. Prowadzi poranne pasmo Pierwsze Słyszę i audycję: „Hejterska 4”. Pomysłodawca i organizator wiralowego koncertu Mariana Lichtmana „Free Style Scat Performance”. Jest także pomysłodawcą i współtwórcą dokumentalnej serii „Definicja Brzmienia” oraz cyklu audycji/streamów z setami polskich DJów: „12 cali na godzinę”.

Piotr Galus - to dziennikarz radiowo telewizyjny i trener, promujący zdrowy styl życia. Z Czwórką związany od 11 lat. Prowadzi programy związane ze sportem amatorskim ( „4bieg”, „Co was kręci”). W Polskim Radiu przez 5 lat prowadził „Gimnastykę Poranną”.

Premierowe emisje podcastów:

10 czerwca - „Jamrozek wrażliwie”

12 czerwca - „Nie ma lekko”

14 czerwca - „Rejon ruchu” 

·         dostępne na podcasty.polskieradio.pl

·         Więcej na stronie Czwórki