mobile-logo

03.06.2024 17:38

EURO VIBE – EUROPA JEST SPOKO! – RUSZA DRUGA EDYCJA

dokument do pobrania

Radiowa Czwórka zaprasza na drugą edycję cyklu „Euro Vibe – Europa jest spoko!”. To europejski niezbędnik przedwyborczy, który powstał we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego. Emisja na antenie Czwórki od poniedziałku do piątku (3—7 czerwca) o godz. 16.30 w audycji „Czwórka do piątej”. Cykl Euro Vibe poprowadzą: Weronika Puszkar, Marta Hoppe i Jędrzej Rosiewicz.


W dniach 3 - 7 czerwca radiowa Czwórka zaprasza na kolejny cykl audycji „Euro Vibe”. Weronika Puszkar, Marta Hoppe i Jędrzej Rosiewicz będą rozmawiać z zaproszonymi gośćmi o roli i znaczeniu Parlamentu Europejskiego. 9 czerwca odbędą się wybory do Europarlamentu, podczas których będziemy decydować o przyszłości Unii Europejskiej.

Biorąc udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego sami możemy zdecydować o przyszłości Unii Europejskiej czyli każdego z nas. - Przed nami kolejne święto demokracji i wolności. 9 czerwca wybory do Paramentu Europejskiego. Chcemy o nich jak najciekawiej, jak najrzetelniej i jak najbardziej wielowątkowo opowiedzieć naszym słuchaczkom i słuchaczom - mówi Justyna Dżbik-Kluge, dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Czwórki.

W poniedziałkowym wydaniu audycji „Czwórka do piątej” będzie można poznać zasady wyborów do Europarlamentu - jakie są różnice między krajami, jaka jest frekwencja w mieście i na wsi oraz jakie grupy polityczne są w Parlamencie Europejskim. Z kolei we wtorek wszystko o głosowaniu - kto może głosować, jak i gdzie? W środę - o studiach europeistycznych. Jaki jest ich program i czego można się na tym kierunku nauczyć. A już w czwartek tematem audycji będą wartości i tożsamość europejska oraz unijne symbole. W piątek będzie mowa o korzyściach jakie daje przynależność do Unii Europejskiej - inicjatywa ustawodawcza, paszport, możliwość swobodnego poruszania się po terytorium UE, ochrona i opieka zdrowotna oraz prawa pasażerów.

 

·         Cykl audycji Euro Vibe od poniedziałku do piątku (3-7 czerwca) w audycji „Czwórka do piątej” o godz. 16.30 na antenie radiowej Czwórki