mobile-logo

28.05.2024 13:32

PRAWIE LATO POP UP CZWÓRKI

dokument do pobrania

Od 30 maja do 2 czerwca radiowa Czwórka serwuje specjalne program - plenerowe audycje, festiwalowe brzmienia i kulturalne polecajki. W roli prowadzących audycje usłyszeć będzie można m.in. Matyldę Damięcką i Radka Łukasiewicza oraz Marcina „Del M” Jankowskiego. 


- Czwórka w nowej odsłonie zaskakuje. Tak, jak nasze Słuchaczki i Słuchacze nie lubimy rutyny, dlatego kolejny raz zapraszamy na audycje specjalne, tym razem w „czerwcówkowy” długi weekend. Pod hasłem „Prawie lato Pop Up” kryją się audycje na żywo z imprez i miejsc, którym patronuje Czwórka. Będziemy na Up To Date Festival w Białymstoku i w Pokoju na lato w Warszawie. Zagramy inaczej niż zwykle, a naszą antenę przejmą wyjątkowi goście, tym razem jako gospodarze. W niedzielę 2 czerwca autorską audycję w Czwórce poprowadzą Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz – zapowiada dyrektorka - redaktorka naczelna radiowej Czwórki, Justyna Dżbik – Kluge.

Warto przyjrzeć się bliżej radiowemu rozkładowi jazdy Czwórki na kolejny długi weekend. W niedzielę 2 czerwca od 21.00 specjalna autorska audycja duetu Matylda&Łukasiewicz. Znani z doskonałych koncertów i występów artyści tym razem zabiorą słuchaczy do świata swoich inspiracji muzycznych. Czwórka na długi weekend szykuje cztery audycje plenerowe.

Czwartek, 30 maja to wizyta w „Pokoju na lato”. W audycji „(S)pokój w Pokoju” (15.00-18.00) Kasia Dydo wspólnie z gościniami i gośćmi zastanowi się nad tym, jak szukać ukojenia i wyciszenia w miejskim zgiełku. Radiowa Czwórka i Program 3 Polskiego Radia są patronami medialnymi  „Pokoju na lato”, plenerowej miejscówki Muzeum Powstania Warszawskiego. W piątek 31 maja „Lato start na Up To Date” – od 21.00 Kamil Jasieński przyjrzy się tegorocznej imprezie, której patronuje Czwórka. Bohaterem audycji będzie nie tylko popularny festiwal muzyczny – jego gwiazdy i goście, ale również samo miasto Białystok, które od lat organizuje to wydarzenie. Sobota i niedziela miną pod znakiem plażowania i pływania. 1 czerwca od 12.00 „Dość leżakowania”, czyli Jeremi Angowski prosto z plaży w Rewie, gdzie spotka się z najlepszymi polskimi surferami, a 2 czerwca od godz. 9.00 „H2O” Piotra Galusa, czyli słoneczne pozdrowienia znad Zalewu Zegrzyńskiego, gdzie wspólnie z gośćmi opowie o wodnych atrakcjach lata i bezpieczeństwie podczas zabaw i sportów nad wodą.

Długi weekend to również specjalne audycje na Dzień Dziecka – wszak każdy z nas trochę się nim czuje, szczególnie latem. Od rana Piotr Firan przypomni kultowe teksty z młodych lat w audycji „Tylko nie w szczepionkę!” (6.00-9.00). Kasia Dydo zabierze słuchaczy w podróż do ukochanych książek z czasów dzieciństwa – „Opowiem Ci bajkę” (9.00-12.00). Nie zabraknie specjalnego wydania ulubionej przez słuchaczki i słuchaczy Czwórki audycji Kamila Jasieńskiego „Hejterska 4” tym razem w odsłonie „DzieńDziecierska 4” od godz. 18.00. Dzień Dziecka to również specjalne audycje-prezenty dla słuchaczy „The best of będzie głośno kids” Damiana Sikorskiego i „Dzieci we mgle” Del eMa.

Inne audycje przedstawiają się niemniej atrakcyjnie. 30 maja (godz. 6.00 – 9.00) audycja Bartka Koziczyńskiego „Budzikom śmierć” poświęcona będzie historiom artystów którzy znani są jako „gwiazdy jednego przeboju”, a następnie „Palcem po mapie” Piotra Firana (godz. 9.00 – 12.00) - audycja podróżnicza z przymrużeniem oka. W południe rusza „Kino-leniuchowanie”. Jeremi Angowski, czwórkowy specjalista od filmów i seriali – poleci najgorętsze premiery sezonu, również te, które można oglądać z perspektywy własnej kanapy.

W czwartkowy wieczór Dj Maken, znany z miłości do brzmień reggae opowie o tym, czy muzyka może być wegańska – „Wege muzyka” (18.00-21.00). Po godz. 21.00 specjalna audycja Redakcji Katolickiej Polskiego Radia pod ważnym tytułem „Boże Ciało. Moje ciało” – będzie to okazja do refleksji na temat tego, ile uwagi przywiązujemy dziś do duchowości, a ile do cielesności.

Piątek, 31 maja zacznie się mocnym, muzycznym uderzeniem. Kuba Jamrozek zaprasza na włoski poranek „Pasta e basta!” (godz. 6.00 – 9.00), a w nim nie tylko spotkanie z zakochanymi w Polsce i dumnymi ze swojego pochodzenia Włochami i Polakami, ale również mnóstwo muzyki włoskiej i na poważnie i z uśmiechem (fani italo disco będą zadowoleni).

Marta Zinkiewicz, prowadząca „Dzień z życia 2030” (9.00 - 12.00) sprawdzi, jak będzie wyglądał dzień powszedni w 2030 roku, a Weronika Puszkar w „Hej! Co masz na sobie?” poszuka odpowiedzi, kto wyznacza trendy w modzie.

Przygotowania do letnich festiwali rozpoczną się już w piątek, 31 maja audycją „Brzmienie FESTIVALOVE” Michała Daniluka (godz. 15.00 – 18.00), po którym do tańca przy przebojach z lat 90. zaprosi Dj Bert.

Wyjątkowo zapowiada się również niedziela 2 czerwca – „Na zielono” obudzi wszystkich Marta Hoppe, a otwartość na różnorodność zamanifestowana będzie dzięki audycji Michała Piwowarka „Dumni i głośni” (godz.15.00-18.00), która zainauguruje Miesiąc Dumy – Pride Month – niezwykle ważną i tożsamościową inicjatywę środowisk LGBTQ+. Za kulisy polskich wesel zabierze Kuba Jamrozek (wszak czerwiec to miesiąc z „r”), a kulisy życia klubowego bez tajemnic pokaże Kacper Ponichtera w programie „Zeznania świadka klubowego” (18.00-21.00).

·         Więcej na stronie Czwórki

·         Grafika do pobrania tutaj