mobile-logo

10.05.2024 12:19

DEL – M O NIM BĘDZIE GŁOŚNO!

dokument do pobrania

Radiowa Czwórka ogłasza, że już dzisiaj, 10 maja premiera zwycięskiego albumu „Dzieci we mgle” Del – M i zaprasza na koncert go promujący w studiu koncertowym radiowej Czwórki 17 maja godz. 20.00. Transmisja w audycji „Będzie głośno!” i w mediach społecznościowych. Wydawcą cyfrowej płyty jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Płyta i koncert to główne nagrody w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie głośno!”.


 Mój debiutancki album to opowieść o zderzeniu z dorosłością i szukaniu siebie we współczesnym świecie. To opowieść o tym, jak niedojrzałość spotyka się z szarą rzeczywistością w wymiarze emocjonalnym, zawodowym i finansowym... Teksty na tej płycie są nieraz gorzkie, nieraz z przymrużeniem oka, ale zawsze od serca - zapowiada Del-M.

Premierowych utworów z albumu „Dzieci we mgle” będzie można posłuchać na żywo podczas koncertu w radiowej Czwórce już 17 maja. W skład jego zespołu Del – M Live Band wchodzą: Jan Załęski (gitara), Tomasz Maniak (perkusja), Dominik „Jamal” Róg (bas) oraz Grzegorz Tomkowski (klawisze).

Del – M, czyli Marcin Jankowski to autor niebanalnych i osobistych testów, eksperymentujący i wykorzystujący różne podgatunki rapu. W jego stylu muzycznym słychać inspirację takimi artystami, jak: Kendrick Lamar, Tyler the Creator czy BROCKHAMPTON. W 2023 roku wydał dwa wyprodukowane przez siebie single w ramach autorskiego Summer Jam Session. Współpracował także z jazzmanem Bartoszem Tkaczem i jako duet pod pseudonimem badxxample stworzyli kilka singli.

Producentem albumu jest Bartosz „Szogun” Pietrzak, legenda polskiego środowiska hip-hopowego. 

Konkurs „Wydaj Płytę z Będzie Głośno!” jest rozwinięciem audycji „Będzie Głośno!”, która nie zamyka się na żadne gatunki muzyczne. Do tej pory w ramach „Będzie głośno!" Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydała już dziesięć płyt: Ms. Obsession "Manekin"Marta Zalewska "Marta Zalewska"Sara Kordowska "Wszystko i nic"Myasta "Na dobrym kursie"WRONA "Sen o smaku lukrecji", a także płytę winylową "The Best of Będzie głośno!" oraz składanki: "Będzie głośno!", "Będzie głośno! vol. 2", "Będzie głośno! vol. 3""Będzie głośno! vol. 4".

Del-M został wyróżniony także przez partnera konkursu - Stowarzyszenie Autorów ZAiKS za najlepszą muzykę i teksty.

 

  • Płyta dostępna na wszystkich platformach streamingowych
  • Koncert w radiowej Czwórce 17 maja o godz. 20.00
  • Transmisja koncertu na Facebookukanale YouTube, stronie internetowej czworka.online oraz w aplikacji mobilnej Czwórki
  • Więcej informacji  tutaj