mobile-logo

02.04.2024 15:52

ZMIANY W NOWEJ TRÓJCE

dokument do pobrania

Radiowa Trójka wita wiosnę zmianami w ramówce oraz nowymi audycjami. Na słuchaczy czeka powrót audycji słownych, audycje tematyczne, kultura na najwyższym poziomie, ambitna rozrywka, autorskie audycje muzyczne. Zapraszamy do Trójki!

2 kwietnia witamy Państwa w nowej Trójce. Zmiany na naszej antenie, przygotowywaliśmy wykorzystując przede wszystkim potencjał naszego zespołu, w którym spotykają się ludzie w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. To dopiero początek naszej drogi budowania medium publicznego, które swoim odbiorcom dostarcza rzetelnej informacji, rozbudza ciekawość świata, przypomina o tym, co nas wszystkich łączy i dba o demokratyczny dostęp do kultury zapowiada dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki, Agnieszka Szydłowska.

Od poniedziałku do piątku w „Bez uników” (godz. 8.13) Renata Grochal zaprasza na rozmowy z polityczkami i politykami. W paśmie popołudniowym powróci komentarz polityczny. Obserwatorów sceny politycznej do rozmowy zaproszą Sylwia Białek i Paweł Turski.

Flagowy program „Zapraszamy do Trójki” emitowany będzie dwa razy w ciągu dnia. Poranne pasmo poprowadzi Robert Grzędowski (godz. 6.00 – 9.00), popołudniowe (godz. 16.00 – 19.00) podzielone zostanie między Katarzynę Borowiecką i Piotra Łodeja. Słuchacze mogą liczyć na rzetelne informacje, doniesienia ekonomiczne, przeglądy prasy i portali internetowych, informacje sportowe oraz frapujące tematy zachęcające do interakcji. Częścią audycji będzie także rozmowa o polityce.

Na antenę Trójki wraca też Jan Emil Młynarski. „W tonacji Trójki” od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, a w sobotnie i niedzielne wieczory Trójka demokratyzuje dostęp do kultury. W każdą sobotę o 19.00 zaprasza do teatru, a o godz. 20.00 na audycję o polskich książkach, czyli „Plik tekstowy” Maksa Cegielskiego. Z kolei w każdą niedzielę o 19.00 koncert, a o godz. 20.00 w audycji „Wszystkie książki świata” Michał Nogaś spotykać się będzie z pisarkami i pisarzami z zagranicy.

Od poniedziałku do czwartku w „Klubie Trójki” (godz. 20.00) poruszane będą istotne zagadnienia i tematy polaryzujące społeczeństwo. Włączyć się do dyskusji będą mogli także słuchaczki i słuchacze, którzy do Trójki zadzwonią.

W paśmie „Ludzie” od wtorku do czwartku (godz. 23.00) prezentowane będą indywidulane historie, wybory, które mają wpływ na nasze życie, zagadnienia związane z psychologią, seksualnością i zdrowiem.

Na antenie Trójki pojawią się też audycje tematyczne - m. in.: Mateusz Adamczyk przeprowadzi słuchaczy przez meandry języka polskiego, Paweł Sztarbowski zaprosi do „Królestwa roślin”, a Maciej Wasielewski będzie propagował ideę bezinteresownej pomocy pod hasłem „Niewidzialni”.

Z kolei muzyczne audycje autorskie: „HCH”, „Białe szumy”, „Off Control” i „Trzy kwadranse jazzu” uzupełnione zostaną autorskim programem Bartka Wąsika „Pianokrąg”.

 

Cały czas się zmieniamy i cały czas szukamy nowych form i pomysłów. Od 2 kwietnia mogą Państwo sprawdzić, jaki kierunek obraliśmy. To dopiero początek naszej drogi, ale już teraz z wielką radością zapraszamy do Trójki! – mówi Agnieszka Szydłowska

 

 

·         trojka.polskieradio.pl/urodziny