mobile-logo

27.03.2024 17:21

XXIII FESTIWAL TEATRU POLSKIEGO RADIA I TEATRU TELEWIZJI POLSKIEJ „DWA TEATRY” WRACA DO SOPOTU

dokument do pobrania

27 marca w Sopocie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. Wydarzenie jest konkursem słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, które miały premierę w roku poprzedzającym daną edycję. W dniach 22-24 czerwca, Sopot będzie gospodarzem jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju.


- Bardzo się cieszymy, że po tych kilku latach nieobecności w Sopocie, jednym z najpiękniejszych miast w kraju, spotkanie z teatrem będzie miało miejsce właśnie tutaj. Chcemy zaproponować naszym słuchaczom eksperymentalne widowiska i słuchowiska radiowe. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zobaczyć na żywo, jak powstaje taka forma sztuki – mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

„Dwa Teatry” to Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej, odbywający się w Sopocie od 2001 r. Po pięciu latach wraca do Sopotu. W dniach 22-24 czerwca będzie tam można spotkać wybitnych twórców, artystów i aktorów.

Porozumienie w sprawie organizacji XXIII Festiwalu „Dwa Teatry” podpisali w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie: Magdalena Czarzyńska - Jachim – pełniąca funkcję prezydenta miasta Sopotu, Paweł Majcher – redaktor naczelny Polskiego Radia, Tomasz Sygut – dyrektor generalny Telewizji Polskiej. Porozumienie zostało zawarte na okres pięciu lat.


·       Zdjęcie do pobrania tutaj