mobile-logo

09.02.2024 12:40

MICHAŁ NOGAŚ WICEDYREKTOREM PROGRAMU 3 POLSKIEGO RADIA

dokument do pobrania

Zastępcą redaktorki naczelnej radiowej Trójki został Michał Nogaś. To dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który wraca do Programu Trzeciego Polskiego Radia po 8 latach.


9 lutego, do zespołu radiowej Trójki dołącza Michał Nogaś. Będzie pełnił funkcję zastępcy redaktorki naczelnej.

Jestem przekonany, że profesjonalizm, kreatywność, pasja i miłość do radia Michała Nogasia spowodują, że Trójka ponownie stanie się wyjątkowym miejscem na radiowej mapie Polski – mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

Michał Nogaś w latach 2000-2016 w Programie 3 Polskiego Radia zajmował się kulturą. Był także kierownikiem Redakcji Publicystyki, współtwórcą Radiowego Domu Kultury. W 2009 roku został członkiem radiowej Grupy ds. Kultury EBU i zarazem pierwszym w historii dziennikarzem Polskiego Radia, powołanym do tego grona.

- Mam poczucie, że wracam do domu. Wiem, że przed nami ciężka praca i to jest ten moment, w którym trzeba odbudować Trójkę - ale stworzyć nowe radio, a nie kopiować znane wzorce. Jak mówiła Agnieszka Szydłowska, to będzie ewolucja, a nie rewolucja. Bardzo liczymy na zaufanie - mówi Michał Nogaś.

- Z Michałem poznaliśmy się w radiowej Trójce i niezliczoną ilość razy współpracowaliśmy przy różnego rodzaju programach. Dlatego wiem, że mogę liczyć na jego profesjonalizm i kreatywność w każdym radiowym aspekcie. Takiego współpracownika potrzebuję w tym ważnym momencie – dodaje Agnieszka Szydłowska, redaktorka naczelna Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Michał Nogaś jest również autorem książki „Z niejednej półki” - zbioru rozmów z pisarkami i pisarzami z całego świata (m.in.: Mario Vargas Llosa, Margaret Atwood, Olga Tokarczuk, Annie Proulx, Swiatłana Aleksijewicz, Dorota Masłowska, Wiesław Myśliwski.) Prywatnie wielki fan twórczości Dawida Bowiego.