mobile-logo

02.02.2024 16:51

„Z OSIECKIEJ”, CZYLI NOWY CYKL KONCERTOWY NA ANTENIE RADIOWEJ TRÓJKI

dokument do pobrania

Już od poniedziałku, 5 lutego w Programie 3 Polskiego Radia nowe pasmo muzyczne. Justyna Grabarz zabierze słuchaczy w podróż, sięgając po najlepsze koncerty, które odbywały się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Cykl emitowany będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 19.05 na antenie radiowej Trójki. 


W poniedziałek, 5 lutego na antenie Programu 3 Polskiego Radia, rusza nowe pasmo muzyczne „Z Osieckiej”, którego gospodynią będzie Justyna Grabarz. Prezentowane będą archiwalne rejestracje występów gwiazd oraz ówczesnych debiutantów, którzy koncertowali w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. - Postanowiliśmy sięgnąć do tych nagrań, by przypomnieć sobie, skąd – jako radio - jesteśmy. To także symboliczny gest: zanim ruszymy do przodu, budując przyszły kształt radiowej Trójki, chcemy spojrzeć za siebie – zapowiada Agnieszka Szydłowska, redaktorka naczelna Programu 3 Polskiego Radia.

Prowadząca audycję przywoła kontekst prezentowanego wydarzenia, a zaproszeni artyści, dziennikarze i organizatorzy opowiedzą, jak zapamiętali tamte momenty. W premierowym odcinku, 5 lutego, usłyszymy Agnieszkę Osiecką zapowiadającą występy swoich ulubionych artystów i artystek, m.in. Piotra Polka, Krystynę Jandę, Magdę Umer, Ewę Błaszczyk czy Marylę Rodowicz. W kolejnej odsłonie Trójkowej nowości przypomniany zostanie „pierwszy hip-hopowy koncert w Programie Trzecim” (2002), który z entuzjazmem zapowiadał dziennikarz Paweł Kostrzewa. Był to występ, o którym wiele lat później w jednym ze swoich utworów wspomniał Taco Hemingway. W kolejnych wydaniach „Z Osieckiej” Justyna Grabarz zaprezentuje koncerty: „Bemibek znowu razem” oraz jeden z pierwszych występów zespołu Hey w Trójce. 

Mamy nadzieję, że łącząc przeszłość ze współczesnym kontekstem uda nam się nie tylko głęboko spojrzeć w nasze Trójkowe DNA, ale także przenieść to co najważniejsze w przyszłość, nad którą dziś pracujemy – mówi Agnieszka Szydłowska, redaktor naczelna radiowej Trójki. 

 

·         Emisja audycji „Z Osieckiej” od poniedziałku do czwartku o godz. 19.05

·         Więcej informacji na stronie radiowej Trójki