logo

https://prsa.pl/artykul.aspx?id=202626

KONKURS III NASZE MUZYCZNE ŹRÓDEŁKO GŁOSUJ NA SWOICH ULUBIEŃCÓW!

Poniedziałek, 21 listopada 2022

Już teraz można oddawać głosy na swoich faworytów w konkursie „III Nasze Muzyczne Źródełko” Radiowego Centrum Kultury Ludowej oraz Polskiego Radia Dzieciom, skierowanego do młodych wykonawców muzyki folkowej i ludowej. Na utwory finalistów można głosować do 4 grudnia na stronie: zrodelko.polskieradio.pl. Każda osoba może zagłosować na swojego faworyta raz dziennie. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Edukacji i Nauki.


Konkurs „III Nasze Muzyczne Źródełko” adresowany jest do tych, którym bliska jest muzyka ludowa i folkowa. 16 finalistów zostało zakwalifikowanych według czterech kategorii: od 3 do 6 lat, od 7 do 10 lat, od 11 do 15 lat i rodzinna (zespołowa) – przy czym liczba dzieci poniżej 15 lat w zespole musi być większa niż połowa, a w duecie jedno z jego członków musi mieć poniżej 15 lat.

Tegorocznych finalistów wybrali: Daria Druzgała - dyrektorka Polskiego Radia Dzieciom, Hanna Szczęśniak​producentka, reporterka, dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowej, prowadząca audycję „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom, Karolina Ociepka językoznawczyni, menedżerka i animatorka kultury,  Piotr Dorosz - etnomuzykolog, harmonista i akordeonista, twórca własnej kapeli, jeden z prowadzących audycje „Źródełko" w Polskim Radiu Dzieciom oraz Staś Dorosz.

To słuchacze wybiorą zwycięzców spośród 16 finalistów, wyłonionych przez jury ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń. Ich utwory emitowane są na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz na stronie zrodelko.polskieradio.pl.

Do 4 grudnia słuchacze mogą głosować na utwory finalistów na stronie: zrodelko.polskieradio.pl. Każda osoba może zagłosować raz dziennie na swojego faworyta. Nazwiska laureatów poznamy 11 grudnia.

  •  Nagrodą jest występ na uroczystym koncercie zorganizowanym przez Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej.
  • Grafika do pobrania
  •  Więcej informacji na stronie zrodelko.polskieradio.pl


Copyright © Polskie Radio S.A