logo

https://prsa.pl/artykul.aspx?id=202625

21 LISTOPADA UPŁYWA TERMIN NADSYŁANIA PRAC W 21. EDYCJI CHARYTATYWNEJ AKCJI „CHOINKI JEDYNKI”

Poniedziałek, 21 listopada 2022

To już ostatnie dni, aby wziąć udział w charytatywnej akcji Programu Pierwszego Polskiego Radia „Choinki Jedynki 2022”. Na prace czekamy do poniedziałku, 21 listopada, do godz. 24.00. Patronat honorowy nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser – Duda.


Tegoroczna akcja potrwa do 27 grudnia 2022 roku. Fundusze zbierane są podczas licytacji obrazków, namalowanych przez dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat oraz dorosłych Przyjaciół Programu 1 Polskiego Radia. Spośród nadesłanych zgłoszeń, Jury w składzie – Aneta Kosin – plakacistka i kreatorka wizerunku, prof. Franciszek Maśłuszczak – artysta, malarz i pedagog oraz Marek Jaromski – artysta, grafik – wybierze 20 najlepszych , finałowych prac oraz przyzna dodatkowo 40 wyróżnień.

Od 25 listopada do 4 grudnia na antenie Programu 1 Polskiego Radia w audycjach „Cztery pory roku” (godz. 9.00 – 12.00) oraz w „Ekspresie Jedynki” (godz.15.00 – 17.30) jurorzy zaprezentują nagrodzone i wyróżnione prace.

W niedzielę, 4 grudnia, w godz. 11.00 – 13.00 w gmachu Polskiego Radia planowane jest wspólne malowanie z udziałem dorosłych Przyjaciół Programu 1 Polskiego Radia.

Licytacje prac dorosłych będą się odbywały od poniedziałku, 5 grudnia do piątku 9 grudnia, w godz. 9.00 – 12.00. Finał Akcji przewidziany jest na 10 grudnia (godz. 8.00 – 19.30), podczas którego licytowanych będzie 20 prac – nagrodzonych w konkursie plastycznym oraz 12 wykonanych przez podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

- Nasza akcja „Choinki Jedynki” to z jednej strony plastyczna zabawa, pokaz talentów, ale przede wszystkim wymierna pomoc. Każdy ruch pędzla, kolor kredki, pomysł, mają swoje znaczenie. Zostawiając odrobinę serca w swojej pracy plastycznej, nasi młodzi słuchacze dają to serce innym - podkreśla Marcin Kusy – Dyrektor - Redaktor Naczelny Programu 1 Polskiego Radia.

Program 1 Polskiego Radia organizuje Akcję Charytatywną „Choinki Jedynki” już po raz dwudziesty pierwszy. Zebrane środki będą przekazane na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” oraz na pomoc osobom potrzebującym z Ukrainy znajdującym się pod opieką Fundacji.

Pracę na konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat można zgłaszać w specjalnym serwisie Polskiego Radia choinkijedynki.polskieradio.pl


Copyright © Polskie Radio S.A