JUŻ W SOBOTĘ 26. PIKNIK NAUKOWY POLSKIEGO RADIA I CENTRUM NAUKI KOPERNIK
Poznaj najbardziej zaawansowanego robota humanoidalnego na świecie, sprawdź, jak odkrycia naukowe zmieniają oblicze medycyny, zobacz, nad czym pracują naukowcy i poznaj ich najnowsze odkrycia. Zapraszamy na 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 27 maja w godz. 11.00 – 20.00 na PGE Narodowym w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej na antenach Polskiego Radia i na stronie pikniknaukowy.pl.
Hasłem 26. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik są „Rewolucje Naukowe”. Organizatorzy przygotowali szereg stanowisk umożliwiających poznawanie fascynujących zjawisk, nowych odkryć i wynalazków, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można poznać robota Kopernika, który porozumiewa się ze światem za pomocą modelu językowego – GPT3 (Generative Pre-trained Transformer). Chat GPT oparty jest na 20 miliardach parametrów, a pełny model GPT3, z którego korzysta ten robot, ma 175 miliardów! Fani scenicznych pokazów naukowych będą mogli liczyć na spektakularne występy oraz rozmowy z prowadzącymi.
26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będą relacjonować poszczególne anteny Polskiego Radia. Na słuchaczy czekają audycje i wejścia reporterskie z wydarzenia przez cały dzień.
Poniżej harmonogram audycji na żywo z PGE Narodowego:
- 9.00 – 12.00 „Jedyne takie miejsce” radiowej Jedynki (11.10 wywiad z Agnieszką Kamińską - Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A. i Robertem Firmhoferem – Dyrektorem Centrum Nauki Kopernik)
- 12:04 – 14:00 „Pasjonauci” radiowej Czwórki
- 13:05 – 15:00 „Trójka na Pikniku”
- 15:00 – 16:00 „Dawno, dawno temu…” na antenie Polskiego Radia Dzieciom
- 15:00 – 17:00 „Dwie do setki” na antenie Programu 2 Polskiego Radia
- 17:00 – 18:00 „Jedynka dzieciom”
- 17:10 – 17:40 „(Piknikowe) Rewelacje w Polskim Radiu dla Ukrainy - Нівроку на Польському радіо дла України”
Polskie Radio przygotowało też szereg innych aktywności, takich m. in. jak: „ Gimnastyka poranna” Piotra Galusa o godz. 11.30 i o godz. 14.00, eksperymenty prowadzone przez Patryka Bartoszewskiego z Polskie Radio Dzieciom o godz. 12.05 i o godz. 15. 20, nauka beatboxu zorganizowana przez radiową Trójkę o godz. 12.50. Z kolei o godz. 13.25 Artur Wolski, komentator naukowy Programu 1 Polskiego Radia zaprosi na „Eurekę – Roboty są wśród nas”, gdzie będzie m. in. o tym, jak zbudować i zaprogramować wymarzone roboty. Poza tym o 16.05 i 18.00 na zajęcia po ukraińsku zaprasza Marina Kril i Danuta Naugolnyk. Polskie Radio Chopin przygotowało dla wielbicieli muzyki klasycznej przyspieszony kurs improwizacji, który poprowadzi wybitny pianista Marek Baracha – godz. 16.40.
26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będzie obecny także w audycjach oraz serwisach i magazynach informacyjnych na antenie Polskiego Radia 24 i na pozostałych antenach publicznego nadawcy radiowego.
· Więcej na stronach: www.polskieradio.pl i pikniknaukowy.pl
· 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 27 maja 2023 r. na PGE Narodowym, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1 w Warszawie.
· Grafika do pobrania