X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

JUŻ W SOBOTĘ 26. PIKNIK NAUKOWY POLSKIEGO RADIA I CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Środa, 24 maja 2023

Poznaj najbardziej zaawansowanego robota humanoidalnego na świecie, sprawdź, jak odkrycia naukowe zmieniają oblicze medycyny, zobacz, nad czym pracują naukowcy i poznaj ich najnowsze odkrycia. Zapraszamy na 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 27 maja w godz. 11.00 – 20.00 na PGE Narodowym w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej na antenach Polskiego Radia i na stronie pikniknaukowy.pl.


Hasłem 26. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik są „Rewolucje Naukowe”. Organizatorzy przygotowali szereg stanowisk umożliwiających poznawanie fascynujących zjawisk, nowych odkryć i wynalazków, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można poznać robota Kopernika, który porozumiewa się ze światem za pomocą modelu językowego – GPT3 (Generative Pre-trained Transformer). Chat GPT oparty jest na 20 miliardach parametrów, a pełny model GPT3, z którego korzysta ten robot, ma 175 miliardów! Fani scenicznych pokazów naukowych będą mogli liczyć na spektakularne występy oraz rozmowy z prowadzącymi.

26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będą relacjonować poszczególne anteny Polskiego Radia. Na słuchaczy czekają audycje i wejścia reporterskie z wydarzenia przez cały dzień.


Poniżej harmonogram audycji na żywo z PGE Narodowego:

- 9.00 – 12.00 „Jedyne takie miejsce” radiowej Jedynki (11.10 wywiad z Agnieszką Kamińską - Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A. i Robertem Firmhoferem – Dyrektorem Centrum Nauki Kopernik)

- 12:04 – 14:00 „Pasjonauci” radiowej Czwórki

- 13:05 – 15:00 „Trójka na Pikniku”

- 15:00 – 16:00 „Dawno, dawno temu…” na antenie Polskiego Radia Dzieciom

- 15:00 – 17:00 „Dwie do setki” na antenie Programu 2 Polskiego Radia

- 17:00 – 18:00 „Jedynka dzieciom”

- 17:10 – 17:40 „(Piknikowe) Rewelacje w Polskim Radiu dla Ukrainy - Нівроку на Польському радіо дла України”

 

Polskie Radio przygotowało też szereg innych aktywności, takich m. in. jak: „ Gimnastyka poranna” Piotra Galusa o godz. 11.30 i o godz. 14.00, eksperymenty prowadzone przez Patryka Bartoszewskiego z Polskie Radio Dzieciom o godz. 12.05 i o godz. 15. 20, nauka beatboxu zorganizowana przez radiową Trójkę o godz. 12.50. Z kolei o godz. 13.25 Artur Wolski, komentator naukowy Programu 1 Polskiego Radia zaprosi na „Eurekę – Roboty są wśród nas”, gdzie będzie m. in. o tym, jak zbudować i zaprogramować wymarzone roboty. Poza tym o 16.05 i 18.00 na zajęcia po ukraińsku zaprasza Marina Kril i Danuta Naugolnyk. Polskie Radio Chopin przygotowało dla wielbicieli muzyki klasycznej przyspieszony kurs improwizacji, który poprowadzi wybitny pianista Marek Baracha – godz. 16.40.


26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będzie obecny także w audycjach oraz serwisach i magazynach informacyjnych na antenie Polskiego Radia 24 i na pozostałych antenach publicznego nadawcy radiowego.


·        Więcej na stronach: www.polskieradio.pl i pikniknaukowy.pl

·        26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 27 maja 2023 r. na PGE Narodowym, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1 w Warszawie.

·        Grafika do pobrania

« wstecz