X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

JERZY JACHOWICZ I MAREK WAŁKUSKI LAUREATAMI NAGRODY RADY PROGRAMOWEJ POLSKIEGO RADIA

Piątek, 19 maja 2023

Jerzy Jachowicz i Marek Wałkuski laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia za rok 2022. Uroczystość wręczenia odbyła się w czwartek, 18 maja w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.

 

Wybierając tegorocznych laureatów Członkowie Rady Programowej Polskiego Radia uznali, że „dorobek zawodowy Jerzego Jachowicza stawia go na piedestale najlepszych dziennikarzy RP i stanowi niedościgniony wzór do zawodowego naśladowania. Jerzy Jachowicz to dziennikarz, publicysta uznawany za prekursora dziennikarstwa śledczego w Polsce”. Prowadzi autorskie audycje na antenie Polskiego Radia 24: w soboty o godz. 9.05„Debatę w PR 24” i w niedzielę o godz. 9.05 „Przekładaniec Jachowicza”. Jest także jednym z prowadzących audycję „Stan rzeczy” – w poniedziałki o godz. 19.05 w Polskim Radiu 24 oraz rozmowy dnia w audycji „Samo południe” w piątki na antenie radiowej Jedynki.

Drugi laureat, Marek Wałkuski to wieloletni korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie. Rada Programowa Polskiego Radia doceniła jego relacje z najważniejszych wydarzeń światowej polityki oraz najwyższe kompetencje dziennikarskie. Redaktor Marek Wałkuski jest jedynym polskim dziennikarzem w stałym korpusie prasowym Białego Domu.

Podczas uroczystości wystąpił Kwartet smyczkowy Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie w składzie: Marcin Markowicz (I skrzypce), Piotr Kosarga (II skrzypce), Urszula Rudnik (altówka), Mateusz Błaszczak (wiolonczela), którzy wykonali aranżacje na kwartet Melodii ludowych Witolda Lutosławskiego i znanych przebojów autorstwa prymariusza kwartetu Marcina Markowicza.

Uroczystość w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana poprowadził Marcin Kusy – dyrektor – redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia.

Nagroda Rady Programowej Polskiego Radia została ustanowiona w 2001 roku, jako laur dla wybitnych twórców radiowych, którzy najpełniej realizują ideę misji Polskiego Radia, jako nadawcy publicznego, a także wyróżniających się szczególnymi wartościami tak pod względem treści, formy, jak i siły oddziaływania na słuchacza. 


« wstecz