X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„NIM PRZYJDZIE WIOSNA” PREMIERA SINGLA CZESŁAWA NIEMENA W SERWISACH CYFROWYCH

Piątek, 3 marca 2023

Już 3 marca w przestrzeni cyfrowej pojawi się utwór Czesława Niemena „Nim przyjdzie wiosna”. To pierwsza zapowiedź zaplanowanej na 14 kwietnia premiery w serwisach streamingowych ponad czterdziestu nagrań studyjnych i koncertowych z albumu Artysty „Pamiętam ten dzień”.

 

Nagranie pięknej ballady Czesława Niemena, do tekstu Jarosława Iwaszkiewicza pochodzi z konkursu III Międzynarodowego Festiwalu Interwizji (a zarazem 19 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie) w 1979 roku. Wówczas śpiewającemu i grającemu na instrumentach klawiszowych Niemenowi na scenie Opery Leśnej towarzyszyli Maciej Radziejewski (gitara), Jerzy Dziemski (gitara basowa), Maciej Czaj (perkusja).

Utwór „Nim przyjedzie wiosna” został niekwestionowanym zwycięzcą konkursu i stał się przebojem tamtego sopockiego festiwalu, który wzbudził mnóstwo emocji z racji zaskakujących artystycznych wydarzeń, ale także z uwagi na charakterystyczny element, centralną część scenografii – pełnomorski jacht. Stanowił on jedną z nagród przeznaczonych dla laureata konkursu. Jacht, co prawda nigdy nie trafił do rąk artysty, ale i on sam się o niego nie upomniał.

14 kwietnia, jednocześnie z premierą w serwisach streamingowych wszystkich utworów z albumu „Pamiętam ten dzień”, w sprzedaży pojawi się wznowienie wydawnictwa w formie tradycyjnej tj. na płytach CD. Pierwsza edycja, która ukazała się w listopadzie 2011 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia w formie dwupłytowego albumu CD, pokryła się platyną i praktycznie od wielu lat jest niemal nie do zdobycia na rynku. 

 

·        Wydawcą singla jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia


« wstecz