X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

MARCIN MASECKI GRA PRZEBOJE ZYGMUNTA KARASIŃSKIEGO – KONCERT Z CYKLU „JAZZ.PL” W RADIOWEJ DWÓJCE I ONLINE

Czwartek, 15 września 2022

Podczas najbliższego wieczoru z cyklu „Jazz.PL” znakomity pianista, kompozytor i aranżer Marcin Masecki przypomni twórczość pioniera polskiego jazzu – Zygmunta Karasińskiego. Transmisja koncertu w piątek, 16 września, od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie dwojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Dwójki. Koncert z udziałem publiczności – zaproszenia można zdobyć słuchając Dwójki.


Zygmunt Karasiński (1898-1973) był wszechstronnie utalentowanym muzykiem – grał na skrzypcach, pianinie i saksofonie. Dyrygował orkiestrami jazzowymi, z którymi koncertował nie tylko w Polsce. Komponował piosenki i muzykę filmową. Jest autorem standardów polskiej muzyki popularnej z okresu międzywojennego i powojennego, jak m.in.: „Chłopiec czy dziewczyna”, „Jest taki ktoś”, „Warszawo, piękna Warszawo” oraz – wraz z Szymonem Kataszkiem – „Czy pamiętasz tę noc w Zakopanem”, „Czy pani mieszka sama?”, „Serce matki”. Twórczość Karasińskiego, w tym m.in. słynne „Yo-yo”, ma w swoim repertuarze – założony przez Marcina Maseckiego – Jazz Band Młynarski-Masecki. Grupa wykonuje polskie klasyki okresu międzywojennego, które grane były wówczas w restauracjach i klubach tanecznych, ale również na ulicy.

– Marcin Masecki, obdarzony niezwykle eklektycznym, artystycznym ADHD, to jeden z najbardziej kreatywnych polskich pianistów, kompozytorów i aranżerów. Z wirtuozerską lekkością potrafi poruszać się pomiędzy klasyką, awangardą, jazzem i szeroko pojętą muzyką popularną. Człowiek niezliczonych talentów – dyrygent, pedagog i kurator, niestrudzenie koncertujący i łamiący konwencje w muzyce i sztuce. W najbliższy piątek, na zaproszenie Dwójki, zaprezentuje standardy Zygmunta Karasińskiego we własnej, autorskiej interpretacji – mówi Piotr Metz, gospodarz koncertu, jeden z kuratorów cyklu „Jazz.PL”.

 

  • Koncertowa audycja „Jazz.PL” w każdy piątek o godz. 18.00 – dla publiczności w studiu S-3 Polskiego Radia, dla Słuchaczy na antenie Dwójki, a także w transmisji wideo na portalach Facebook, YouTube i na stronie internetowej stacji oraz portalu www.ninateka.pl
  • Wejściówki można zdobyć słuchając: „Poranka Dwójki”, „Wybieram Dwójkę” i „Teraz Jazz”.
  • Wszystkie dotychczasowe koncerty z cyklu „Jazz.PL” do obejrzenia tu

·       Partnerem letniej odsłony „Jazz.PL” jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.


« wstecz