X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ZESPOŁY DOMINIKA WANI I JÓZEFA SKRZEKA W CYKLU RADIOWEJ DWÓJKI „JAZZ.PL” – KONCERT „TOMASZ SZUKALSKI RECOMPOSED”

Wtorek, 2 sierpnia 2022

Program 2 Polskiego Radia zaprasza w najbliższy piątek, 5 sierpnia, na dwugodzinny koncert pt. Tomasz Szukalski Recomposed. Specjalnie na zamówienie Dwójki w radiowym Studiu S3 wystąpią dwa zespoły: Dominik Wania Quartet i Skrzek/Sikała Duo. Początek premierowego koncertu z cyklu „Jazz.PL” o godz. 18.00. Transmisja na antenie stacji oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie dwojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Dwójki. Wydarzenie z udziałem publiczności – zaproszenia można zdobyć słuchając Programu 2 Polskiego Radia.Tym razem fanów jazzu czekają aż dwie godziny wypełnione muzyką giganta jazzowego saksofonu – Tomasza Szukalskiego. W tym tygodniu przypada 10. rocznica śmierci muzyka. Z tej okazji najbliższy odcinek piątkowego cyklu „Jazz.PL” wydłużony będzie do godziny 20.00. W Studiu S3 wystąpią dwa zespoły: Dominik Wania Quartet i Skrzek/Sikała Duo.

Specjalnie na ten koncert Dominik Wania powołał do życia nowy kwartet. Na saksofonie zagra Jarek Bothur, który przyznaje, że gdyby nie muzyka Tomasza Szukalskiego, nigdy nie zostałby jazzmanem. W sekcji rytmicznej wystąpią przedstawiciele młodego pokolenia: kontrabasista Piotr Narajowski i perkusista Grzegorz Pałka. Nowy zespół czołowego polskiego pianisty wykona kompozycje z repertuaru legendarnej grupy The Quartet, z którą Tomasz Szukalski pod koniec lat 70. odnosił sukcesy w Europie, ale także w Nowym Jorku.

W drugiej części wieczoru zagra Józef Skrzek, który zaprosił do współpracy Macieja Sikałę – od połowy lat 90. uznawanego za jednego z najważniejszych saksofonistów jazzowych w kraju. W tej części koncertu powrócą utwory, które Tomasz Szukalski wykonywał w duecie z Józefem Skrzekiem – przede wszystkim w pierwszej połowie lat 80. (m.in. z kultowego albumu „Ambitus Extended”) – wcześniej  saksofonista współpracował także z SBB.

Tomasz Szukalski uznawany jest za jednego z największych jazzmanów w historii polskiej muzyki. Był saksofonistą obdarzonym niezwykle silnym brzmieniem i oryginalnym frazowaniem, współtwórcą sukcesów takich zespołów jak: Time Killers, The Quartet, Tomasz Stańko Quartet, czy Zbigniew Namysłowski Quintet. Był solistą w orkiestrach: Studia Jazzowego Polskiego Radia, Big Bandu Stodoła, czy The Polish-Czech Big Bandu. Nagrywał dla m.in. ECM – najbardziej prestiżowej wytwórni jazzowej (w zespołach Edwarda Vesali oraz kwartecie Tomasza Stańki). Był artystą elastycznym, odnajdującym się zarówno w jazzie mainstreamowym, jak i awangardowym, ale także muzyce bluesowej, czy rockowej. Słuchacze nazywali go „Szakal”, młodsi muzycy „Wujek”, a krytycy muzyczni „Tenorissimus”. 2 sierpnia przypada dziesiąta rocznica jego śmierci.

Gospodarzami wieczoru będą Piotr Metz i Roch Siciński – kuratorzy cyklu „Jazz.PL”.

  • Koncertowa audycja „Jazz.PL” w każdy piątek o godz. 18.00 – dla publiczności w studiu S-3 Polskiego Radia, dla Słuchaczy na antenie Dwójki, a także w transmisji wideo na Facebooku, YouTube i na stronie internetowej stacji oraz portalu www.ninateka.pl
  • Wejściówki można zdobyć w audycjach: „Poranek Dwójki”, „Wybieram Dwójkę” i „Teraz Jazz”.
  •  Wszystkie dotychczasowe koncerty z cyklu „Jazz.PL” do obejrzenia tu

·       Partnerem letniej odsłony „Jazz.PL” jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.


« wstecz