Szanowni studenci!
Z przykrością zawiadamiamy, że studenckie praktyki zawodowe zostają zawieszone do odwołania z powodu obecnej sytuacji epidemicznej.
W przypadku ponownego uruchomienia programu praktyk, umieścimy taką informację na naszej stronie
.
Studenckie praktyki zawodowe
Celem organizowania studenckich praktyk zawodowych w Polskim Radiu S.A. jest pogłębianie wiedzy teoretycznej i doskonalenie umiejętności zawodowych studentów w rzeczywistych warunkach pracy, a także zapoznanie ich ze strukturą organizacyjną, zakresem działalności
i specyfiką funkcjonowania określonych komórek organizacyjnych Polskiego Radia, przepisami porządkowymi, organizacyjnymi i innymi aktami prawnymi obowiązującymi w Spółce. Praktyki są nieodpłatne.
Adresaci:
studenci szkół wyższych.
Czas trwania praktyki:
30 dni (50* godzin) lub 15 dni (25 godzin).
*maksymalny wymiar praktyki.
Jak długo trwa program:
wnioski o odbycie studenckiej praktyki zawodowej w Polskim Radiu – Spółki Akcyjnej przyjmujemy przez cały rok w miarę posiadania wolnych miejsc. Aplikować można od stycznia do grudnia (nie przyjmujemy w bieżącym roku wniosków o praktyki na kolejny rok).
Gdzie:
zależy od kierunku studiów zainteresowanego. Głównie organizujemy praktyki dziennikarskie oraz z dziedziny realizacji dźwięku. Oprócz pionu programowego, praktyki można odbywać też w pionie administracyjnym, czy technicznym.
Jak aplikować:
należy wypełnić wniosek o praktykę w formacie Word i przesłać na adres: monika.szopa@polskieradio.pl oraz czekać na kontakt. We wniosku należy zaznaczyć swoje preferencje co do miejsca odbywania praktyki (np. w którymś z programów) oraz określić optymalną dla siebie datę odbywania praktyki. Polskie Radio ma 30 dni na realizację wniosku, prosimy więc o przesyłanie wniosków z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.
Procedura:
po przesłaniu wniosku o odbywanie praktyki oraz po zaopiniowaniu go ze strony Polskiego Radia, kandydat otrzyma potwierdzenie przyjęcia (lub odmowy przyjęcia) na praktyki drogą elektroniczną. W informacji podane będą m.in. numery kontaktowe do opiekuna praktyki, data rozpoczęcia i zakończenia praktyki oraz inne instrukcje. Po zakończeniu praktyki zostanie przygotowana opinia i zaświadczenie.
Porozumienie/umowa:
jeżeli uczelnia wymaga od swoich studentów przedstawienia podpisanego porozumienia o możliwości odbywania praktyki, prosimy o dostarczenie stosownego dokumentu podpisanego z ramienia uczelni w dwóch egzemplarzach co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem praktyki. Porozumienia nie będą przyjmowane w trakcie trwania praktyki ani po jej zakończeniu. Można skorzystać z przygotowanego przez nas porozumienia lub tego, które oferuje uczelnia.
Jakie dokumenty należy przedstawić
:
Przed rozpoczęciem praktyki prosimy o przesłanie w formie skanu:
- zaświadczenie ze studiów potwierdzającego status studenta,
- kopię polisy ubezpieczeniowej od następstw nieszczęśliwych wypadków na okres praktyki.
Jeśli student jest ubezpieczony za pośrednictwem uczelni, stosowny zapis może znaleźć się na zaświadczeniu z uczelni, w przypadku braku polisy, należy ją wykupić.
Szkolenia:
przed przystąpieniem do praktyki, każdy student ma obowiązek odbyć szkolenia wstępne (bhp, ochrona ppoż., ochrona danych osobowych), które są organizowane w Polskim Radiu S.A.
Polskie Radio S.A. nie pokrywa kosztów przejazdu, ubezpieczenia, zakwaterowania, wyżywienia podczas trwania praktyki.
DODATKOWE INFORMACJE:
Polskie Radio S.A.
Biuro Zarządu/Centrum Szkoleń
al. Niepodległości 77/85
00-977 Warszawa
tel. 22/645 96 94
e – mail
monika.szopa@polskieradio.pl
Wzory dokumentów do pobrania: