X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

EDYTA POŹNIAK LAUREATKĄ nagrody „Złoty BOHATERON”

Sobota, 26 listopada 2022

25 listopada, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek BohaterONy 2022 – nagrody im. Powstańców Warszawskich. Dziennikarka Polskiego Radia, Edyta Poźniak otrzymała „Złotego BohaterOna” w kategorii Dziennikarz. Nagroda ta jest przyznawana przedstawicielom świata mediów poruszających w swojej codziennej pracy tematykę historii Polski XX wieku, przyczyniających się do rzetelnego i wnikliwego przekazywania społeczeństwu informacji o dziejach naszego narodu.

Uroczysta Gala Finałowa „Nagroda BohaterONy 2022 im. Powstańców Warszawskich” odbyła się 25 listopada br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Edyta Poźniak została uhonorowana za upowszechnianie wiedzy na temat losów Polaków za granicą, ze szczególnym uwzględnieniem historii Polaków na Syberii.

Partnerem akcji jest Polskie Radio. W kapitule nagrody zasiada Agnieszka Kamińska – prezes Zarządu Polskiego Radia S.A. Wśród członków są także przedstawiciele polskiego rządu, historycy, kombatanci, przedstawiciele mediów oraz ambasadorowie kampanii.

Edyta Poźniak to autorka reportaży, audycji dokumentalnych, wystaw i projektów historycznych a także słuchowisk – m.in. realizowanego przez 9 miesięcy w Programie Pierwszym Polskiego Radia cyklu „Alfabet Syberyjski” opisującego 400-letnią historię Polaków na Wschodzie. Reżyserka i scenarzystka serii sześciu filmów dokumentalnych „Dzieci Syberii”. Seria ukazuje losy dzieci od momentu wywózek na Syberię przez ewakuację do Iranu (ówczesnej Persji) po obozy dla uchodźców na wszystkich kontynentach. Cykl został tak zaplanowany i zrealizowany, by odbiorca mógł oglądać odcinki w dowolnej kolejności, jednocześnie nie tracąc poczucia spójności opowieści. Projekt został opracowany z myślą o młodym odbiorcy. „Dzieci Syberii” zawierają wiele unikatowych materiałów, zdjęć i fragmentów kronik archiwalnych do tej pory nie publikowanych w Polsce. Na potrzeby serii pozyskano zdjęcia z prywatnych archiwów Sybiraków ze wszystkich kontynentów, wspomnienia i notatki z osobistych pamiętników i dzienników, fragmenty filmów z Instytutu Sikorskiego w Londynie, czy z zasobów British Pathė. Cykl jest wyjątkową fotografią pokolenia, które doświadczyło wojennej traumy.

W 2019 roku z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego została odznaczona przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi za popularyzowanie wiedzy o Powstaniu Warszawskim na antenach Polskiego Radia. Jest także laureatką nagrody im. Macieja Płażyńskiego (2016) za cykl publikacji o historii Polonii i o współczesnych problemach Polaków żyjących poza granicami kraju oraz laureatką Grand Prix w konkursie głównym Media Travel (2018), w kategorii audycje radiowe za reportaż „Pamięć”.

Radiowa działalność Edyty Poźniak to synonim profesjonalizmu, wiedzy i warsztatu na najwyższym poziomie. Wszystkie projekty poprzedzają szczegółowe badania historyczne, a ich prezentacja wyróżnia się nowoczesną i atrakcyjną dla słuchaczy formą. Obecnie piastuje stanowisko Kierownika Redakcji Aktualności Programu Pierwszego Polskiego Radia. Jest wydawcą i prezenterem serwisów informacyjnych w PR 1 oraz dyrektorem Polskiego Radia Kierowców - najmłodszej anteny Polskiego Radia.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu wyróżnienie osób, firm, instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918 – 1989), edukację historyczno – patriotyczną oraz współczesny patriotyzm w okresie od 1 sierpnia 2021r. do 31 lipca 2022. Nagroda została ustanowiona, by pokazać pracę oraz jej wyjątkowe efekty, a także zachęcić innych do promocji pięknej i nierzadko trudnej historii Polski. Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach: Instytucja, Organizacja non - profit, Firma, Nauczyciel, Osoba publiczna, Dziennikarz oraz Pasjonat.

 

 

·        Więcej szczegółów na stronie Polskiego Radia tutaj

·        Więcej o nagrodzie: na stronie akcji BohaterOn.

·        Retransmisja z wydarzenia w Programie 1 Polskiego Radia, 29 listopada, godz. 20.00


« wstecz