X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

40 LAT GRUPY T.LOVE – SPECJALNY SERWIS INTERNETOWY POLSKIEGO RADIA

Piątek, 22 kwietnia 2022

Z okazji 40-lecia grupy T.Love portal PolskieRadio.pl przygotował serwis specjalny tlove.polskieradio.pl poświęcony jednej z najważniejszych grup w historii polskiego rocka. Jego publikacja zbiega się w czasie z premierą najnowszej płyty Muńka Staszczyka i spółki, zatytułowanej „Hau! Hau!”.


Historia T.Love (początkowo T.Love Alternative) sięga początku 1982 roku, kiedy to czterej koledzy z IV Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie postanowili założyć zespół, nie zważając na fakt, że większość z nich nie potrafiła grać na żadnym instrumencie muzycznym. Po kilku próbach grupa wystąpiła na studniówce we własnej szkole, by już w następnym roku wystąpić na kultowym festiwalu w Jarocinie. Z pierwszego okresu działalności grupy pozostały takie przeboje alternatywnego rocka, jak: „To wychowanie”, „My marzyciele”, „Garaż ‘86”, „IV Liceum” czy „Autobusy i tramwaje”.

Po zawieszeniu działalności i odrodzeniu w zreformowanym składzie, T.Love stał się jedną z najjaśniejszych gwiazd na polskiej scenie rockowej lat 90. Z tamtego okresu pochodzą m.in. wielkie radiowe hity: „Warszawa”, „King”, „I Love You”, „Bóg” oraz „Chłopaki nie płaczą”. Mimo zmian personalnych w składzie grupy i udaru mózgu wokalisty Muńka Staszczyka w 2019 roku – zespół z powodzeniem gra nadal, a w piątek 22 kwietnia ukazał się jego najnowszy album „Hau! Hau”.

Płyta została nagrana przez tych samych muzyków, którym zawdzięczamy bestsellerowy longplay „King” z 1992 roku. Kompozytorem wszystkich 10 utworów jest gitarzysta Jan Benedek, a autorem słów jak zwykle niezawodny Muniek. Ponadto w sesji nagraniowej wzięli udział: Jacek Perkowski (gitary), Paweł Nazimek (bas) i Sidney Polak (perkusja). Krążek promowały utwory „Ponura żniwiarka” oraz „Pochodnia”, z gościnnym udziałem Kasi Sienkiewicz, wokalistki grupy Kwiat Jabłoni. Do nagrania albumu muzycy T.Love zaprosili również Andrzeja Smolika oraz rapera Sokoła. 19 kwietnia pojawił się trzeci singiel „Ja Ciebie kocham”.

W dniu premiery albumu „Hau! Hau!” portal PolskieRadio.pl uruchamia serwis specjalny poświęcony formacji T.Love. Opowiada on o 40-letniej historii grupy i został podzielony na cztery rozdziały: „1982-1989 – Nastoletnia miłość, punkowa bezczelność”; „1990-1998 – Warszawa wzięta, królewski czas”; „1999-2011 – Idole są zmęczeni”; „2012-2022 – Bóg, korzenie, odrodzenie”.

W jaki sposób Jacek „Słoniu” Wudecki zdemolował pożyczoną perkusję podczas pierwszego koncertu T.Love? Dlaczego Muniek popadł w długi próbując handlować magnetowidami w Związku Radzieckim? Dlaczego oryginalny tekst „Warszawy” wokalista zapisał na serwetkach? Od kiedy podczas koncertów zespołu na scenie zaczęły lądować pluszowe misie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się na stronach serwisu specjalnego „T.Love – 40 lat”, dostępnego pod adresem tlove.polskieradio.pl.

Dodatkową gratką dla fanów zespołu jest dołączona do serwisu internetowa stacja Radio T.Love, nadająca non stop utwory z repertuaru grupy we wszystkich jej wcieleniach oraz te nagrane przez Muńka Staszczyka solo i w pobocznych projektach, takich jak np. Yugopolis.

Autorem serwisu jest Krzysztof Czaja – redaktor Informacyjnej Agencji Radiowej, a stroną wizualną i techniczną zajęli się graficy i programiści IAR. W serwisie wykorzystane zostały nagrania archiwalne Polskiego Radia.

« wstecz