X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PREMIERA SPEKTAKLU AGNIESZKI OSIECKIEJ „APETYT NA CZEREŚNIE” W RADIOWEJ DWÓJCE I ONLINE. W OBSADZIE MARIA NIKLIŃSKA I RAFAŁ OLBRYCHSKI

Środa, 24 listopada 2021

Tekst Agnieszki Osieckiej, muzyka Macieja Małeckiego, adaptacja i reżyseria Anny Seniuk, a w aktorskim duecie Maria Niklińska i Rafał Olbrychski – wszystko to sprawia, że premiera widowiska teatralnego „Apetyt na czereśnie” w radiowej Dwójce zapowiada się znakomicie. Transmisja ze Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego w niedzielę, 28 listopada, na antenie Programu 2 oraz – w formie streamingu wideo – na Facebooku, stronie dwojka.polskieradio.pl i kanale YouTube stacji. Początek o godz. 16.00. Wydarzenie z udziałem publiczności, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Bilety dostępne są tutaj.

„Apetyt na czereśnie” to drugie – po „Niech no tylko zakwitną jabłonie” widowisko teatralne Agnieszki Osieckiej. Fabularnej opowieści o trudnej, gasnącej, a może już wygasłej miłości towarzyszą piosenki autorstwa samej Osieckiej, z muzyką Macieja Małeckiego. W koncertowej wersji spektaklu w rolach dawnych małżonków wystąpią Maria Niklińska i Rafał Olbrychski, a towarzyszyć im będzie duet fortepianowy Maciej Małecki – Aleksander Dębicz. Współczesnej adaptacji tekstu dokonała Anna Seniuk – także reżyserka tej radiowej wersji widowiska. Premiera w niedzielę 28 listopada na antenie Dwójki i w mediach społecznościowych stacji oraz kanale YouTube Programu 2 Polskiego Radia.

Już w środę 24 listopada z twórcami spektaklu – Anną Seniuk i Maciejem Małeckim – w audycji „O wszystkim z kulturą” spotka się Małgorzata Szymankiewicz. – Poznamy okoliczności powstania scenariusza i muzyki, sięgniemy do historii wystawień i dowiemy się, jak do napisanej ponad 60 lat temu historii odnoszą się młodzi artyści, którzy biorą udział w spektaklu – zapowiada Małgorzata Szymankiewicz. Rozmowa na antenie oraz w streamingu na facebooku Dwójki o godz. 17.30.

- Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego: Agnieszka Osiecka – „Apetyt na czereśnie”; adaptacja i reżyseria – Anna Seniuk; muzyka i kierownictwo muzyczne – Maciej Małecki; występują: Maria Niklińska i Rafał Olbrychski; na fortepianie grają Maciej Małecki i Aleksander Dębicz.

- Transmisja w niedzielę 28 listopada od godz. 16.00 na antenie Programu 2 oraz – w formie streamingu wideo – na Facebooku, stronie dwojka.polskieradio.pl i kanale YouTube stacji.

- Bilety na wydarzenie do kupienia tutaj.

« wstecz