X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

AUDYCJI POLSKIEGO RADIA DLA ZAGRANICY MOŻNA SŁUCHAĆ JUŻ W MOSKWIE

Czwartek, 30 września 2021

Dzięki współpracy z zagranicznymi partnerami, audycji Redakcji Polskiej Polskiego Radia dla Zagranicy można słuchać aż w Moskwie. Redakcja nadaje  serwisy informacyjne z Polski i o Polsce, komentarze, rozmowy, relacje oraz reportaże promujące Polskę i informujące o najważniejszych aspektach życia politycznego, gospodarczego, społecznego i kulturalnego kraju.

Redakcja Polska Polskiego Radia dla Zagranicy od kilkudziesięciu lat przygotowuje specjalne programy dla Polaków na Wschodzie i Polonii na całym świecie. Nadaje obecnie 1,5 godziny programu dziennie, w tym dwie półgodzinne premierowe audycje. Zawierają one bogaty dźwiękowy serwis informacyjny z Polski i o Polsce, a także komentarze, rozmowy, relacje i reportaże promujące Polskę i informujące o najważniejszych aspektach życia politycznego, gospodarczego, społecznego i kulturalnego kraju.

Ważne miejsce w programie Redakcji Polskiej zajmuje problematyka polonijna. Częstymi gośćmi audycji są m.in. przedstawiciele Senatu, Sejmu, MSZ, Stowarzyszenia Wspólnota Polska czy Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie. Redakcja utrzymuje także kontakty z przedstawicielami środowisk polskich na Wschodzie i Zachodzie Europy, w Stanach Zjednoczonych i Australii.

Audycje Redakcji Polskiej Polskiego Radia dla Zagranicy docierają do wielu, nawet bardzo odległych miast na świecie. Można ich słuchać także w Moskwie.

– Misją Redakcji Polskiej Polskiego Radia dla Zagranicy, podobnie jak wszystkich pozostałych Sekcji Językowych, jest dostarczanie obiektywnej informacji o wszystkich aspektach życia społecznego, kulturalnego oraz gospodarczego w Polsce. Redakcja Polska promuje również naukę języka polskiego wśród odbiorców zagranicą oraz obcokrajowców przebywających w Polsce. Odbiór audycji Redakcji Polskiej Polskiego Radia dla Zagranicy na falach średnich m. in. w Moskwie jest możliwy dzięki współpracy z partnerami na Litwie. Wysoka ocena pracy dziennikarzy  społecznego i kulturalnego kraju.

Ważne miejsce w programie Redakcji Polskiej zajmuje problematyka polonijna. Częstymi gośćmi audycji są m.in. przedstawiciele Senatu, Sejmu, MSZ, Stowarzyszenia Wspólnota Polska czy Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie. Redakcja utrzymuje także kontakty z przedstawicielami środowisk polskich na Wschodzie i Zachodzie Europy, w Stanach Zjednoczonych i Australii.

Audycje Redakcji Polskiej Polskiego Radia dla Zagranicy docierają do wielu, nawet bardzo odległych miast na świecie. Można ich słuchać także w Moskwie.

– Misją Redakcji Polskiej Polskiego Radia dla Zagranicy, podobnie jak wszystkich pozostałych Sekcji Językowych, jest dostarczanie obiektywnej informacji o wszystkich aspektach życia społecznego, kulturalnego oraz gospodarczego w Polsce. Redakcja Polska promuje również naukę języka polskiego wśród odbiorców zagranicą oraz obcokrajowców przebywających w Polsce. Odbiór audycji Redakcji Polskiej Polskiego Radia dla Zagranicy na falach średnich m. in. w Moskwie jest możliwy dzięki współpracy z partnerami na Litwie. Wysoka ocena pracy dziennikarzy Sekcji Polskiej Polskiego Radia dla Zagranicy wyrażana w korespondencji od słuchaczy, również tych z  Moskwy, stanowi najlepszy dowód na wysoki poziom serwisu dla zagranicy polskiej radiofonii publicznej oraz zdolność do konkurowania na globalnych i niezwykle wymagających rynkach z takimi potentatami radiowymi jak Deutche Welle, BBC, czy Radio Svoboda –  mówi Dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy Andrzej Rybałt.

Programy Redakcji Polskiej retransmitowane są w Radiu znad Wilii w Wilnie i Radiu Niezależność we Lwowie, dzięki czemu docierają do blisko 300-tysięcznej grupy słuchaczy na Litwie, Białorusi i na Ukrainie. Dziennikarze przygotowują także godzinny  magazyn „Widziane z Polski”, emitowany w Kanadzie w Radiu Polonia oraz  Fairchild Radio. To Grupa Radiowa, posiadająca pięć stacji radiowych w Kanadzie. Nadaje wielojęzyczny program skierowany do mniejszości narodowych, w tym również Polaków. Dzięki nadawaniu na falach średnich  o częstotliwości 1386 kHz z nadajnika Radia Baltic Waves International docieramy m.in. do słuchaczy w Rosji, na Litwie, Ukrainie, czy w Niemczech.

Obok emisji audycji w języku polskim, Redakcja Polska prowadzi stronę internetową www.radiozagranica.pl, na której można znaleźć ważne informacje dotyczące polskiej polityki, gospodarki, kultury, a także spraw, którymi żyje Polonia. Na portalu jest również specjalna rubryka „Spotkania z Polonią”, obrazująca różne aspekty życia polonijnego na świecie. Od kilku lat Redakcja Polska, we współpracy z Fundacją „Pomoc Polakom na Wschodzie”, prowadzi także szkolenia dziennikarzy mediów polskich, z Litwy, Łotwy i Ukrainy.

W tym roku Polskie Radio dla Zagranicy obchodziło jubileusz 85-lecia.  Formalny początek audycji adresowanych do Polonii i Polaków za granicą miał miejsce 1 marca 1936 roku.

« wstecz