X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„GALAKTYKA LEMA” – NOWY SERWIS NARRACYJNY POLSKIEGO RADIA Z OKAZJI 100. ROCZNICY URODZIN STANISŁAWA LEMA

Poniedziałek, 13 września 2021

13 września wystartował multimedialny i interaktywny serwis internetowy przygotowany przez Polskie Radio w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema. Oprócz najważniejszych informacji o życiu i twórczości jednego z najwybitniejszych autorów m.in. fantastyki naukowej oraz archiwalnych wypowiedzi pisarza, narracyjny serwis Galaktykalema.pl, zawiera premierową grę na motywach „Bajek robotów”.

– Udaj się w niezwykłą międzyplanetarną podróż przez życie, twórczość, pomysły i koncepcje jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy i najwybitniejszych umysłów XX wieku – poznaj multimedialny i interaktywny serwis internetowy przygotowany przez Polskie Radio w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema. Poznaj Galaktykę Lema – zachęcają twórcy serwisu Galaktykalema.pl.

To właśnie Polskie Radio jako pierwsze wysłało Lema w kosmos. A właściwie jego cząstkę w postaci głosu pisarza. Nagranie wyemitowane w 1961 roku przebiło w postaci fali radiowej atmosferę i od tego czasu mknie przez galaktykę z prędkością światła. Dlatego przewodnikiem po niezwykłej przygodzie, jaką jest poznawanie treści serwisu, jest głos samego Lema – utrwalony w unikatowych nagraniach, nieudostępnianych od czasu ich emisji antenowej.
Dzięki narracyjnemu serwisowi internetowemu Polskiego Radia użytkownik może m.in. poznać najważniejsze dzieła Stanisława Lema, zagłębić się w świat biografii pisarza i odkryć tajniki jego warsztatu. A nowoczesna szata graficzna i obiekty 3D sprawią, że podróż po wirtualnym układzie planetarnym może być niezapomnianym przeżyciem.
Integralną częścią witryny Galaktykalema.pl jest specjalna gra przeglądarkowa osnuta na motywach „Bajek robotów” Stanisława Lema. Rozgrywka, która wymaga od gracza zręczności i wiedzy na temat życia i twórczości pisarza, może być znakomitym doświadczeniem międzypokoleniowym i zachętą do sięgnięcia po twórczość pisarza.
Z myślą o zagranicznych wielbicielach twórczości Stanisława Lema serwis został przygotowany również w angielskiej wersji językowej pod adresem Lemgalaxy.com.

« wstecz