X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ZNAMY FINALISTÓW KONKURSU MUZYKI FOLKOWEJ „NOWA TRADYCJA” 2021

Wtorek, 20 kwietnia 2021

Radiowe Centrum Kultury Ludowej ogłosiło, kto zakwalifikował się do grona finalistów najważniejszego przeglądu rodzimej sceny muzyki folkowej i źródeł.

 

 

 Spośród 109 zgłoszeń jury wybrało 12 wykonawców, którzy powalczą o główną nagrodę Festiwalu. Odbędzie się on w dniach 13-16 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Festiwal organizowany jest od 1998 roku z myślą o rodzimych artystach i muzykach folkowych. Jego podstawowym celem jest aktywizowanie polskiego środowiska muzycznego czerpiącego inspiracje z folku, muzyki ludowej, tradycyjnej oraz mniejszości narodowych, a także tworzenie platformy do wymiany artystycznej i rozpowszechniania dorobku polskich twórców za granicą. W tym roku odbędzie się w innej, dostosowanej do potrzeb sanitarnych formule on-line.

Spośród 109 nadesłanych zgłoszeń do finału zakwalifikowanych zostało 12 wykonawców: Daj Ognia, Dance of Fire Quartet, Endless Quartet, Pokrzyk, Polski Piach, Radical Polish Ansambl, Roberto Delira Rekonstrukcja/Destrukcja, Rube Świnie, Sploty, Transatlantyk, Wernyhora, Zawierucha.

 

Przypomnijmy – do konkursu mogą co roku zgłaszać się zespoły lub soliści, których program będzie zawierał co najmniej trzy utwory inspirowane polską muzyką ludową lub muzyką historycznych mniejszości etnicznych zamieszkujących Polskę. Jury konkursu ocenia repertuar, poziom wykonania, wartość opracowania muzyki i układ programu pod kątem różnorodności stylistycznej interpretacji muzyki tradycyjnej od rekonstrukcji, przez folk i jazz, po muzykę pop, improwizowaną i elektroniczną.

 

W tym roku w jury zasiądą: Maria Baliszewska – Przewodnicząca, dziennikarka, etnomuzykolożka, twórczyni Radiowego Centrum Kultury Ludowej; Małgorzata Małaszko-Stasiewicz – dyrektor radiowej Dwójki; Dana Vynnytska – wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka, laureatka KMF z zespołem Babooshki; Maciej Szajkowski – dziennikarz, muzyk, laureat KMF z Kapelą ze Wsi Warszawa; Tomasz Janas – dziennikarz, krytyk muzyczny; Piotr Kędziorek – redaktor naczelny RCKL.

 

Dotychczasowymi laureatami Grand Prix byli: Lumpeks, Vocal Varshe feat. Jacaszek, Gęsty Kożuch Kurzu, Grochocki_Odorowicz, Banda Nella Nebbia, Trzy Dni Później, Cicha & Spółka, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu, Agata Siemaszko, Wołosi i Lasoniowie, FolkRoll i Nasta Niakrasava, Sounds of Times, Karpatia, Maćko Korba, Niedźwiecki/Żak/Kierzkowski/Pulcyn, Żywiołak i Kwadrofonik, Joanna Słowińska z zespołem, Odpust Zupełny, Swoją Drogą, Cracow Klezmer Band i Muzykanci.

Uczestnicy konkursu oprócz miejsc na podium walczą też o nagrodę publiczności „Burza Braw”, wręczaną od 2004 roku, Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena oraz wyróżnienia.

Zwycięzca FFR wystąpi 16 maja na zakończenie Festiwalu „Nowa Tradycja”, który odbędzie się w dniach 13-16 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

« wstecz