X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

POLSKIE RADIO WSPOMINA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA

Wtorek, 6 kwietnia 2021

W Wielki Poniedziałek odszedł Krzysztof Krawczyk – wybitny wokalista i Przyjaciel Polskiego Radia. Publiczny nadawca upamiętni na swoich Antenach życie i twórczość artysty m.in. emitując jego największe przeboje, ale również mniej znane utwory.

 

 

 

W Jedynce przez cały dzień, w każdej godzinie pojawią się piosenki Krzysztofa Krawczyka. Posłuchamy fragmentów kilku wywiadów Krzysztofa Krawczyka dla Polskiego Radia i Jedynki i... westchniemy, bo „To co dał nam świat, niespodzianie zabrał los…”. „Muzyczna Jedynka” (13.00-15.00) w całości poświęcona będzie artyście i jego różnorodnej karierze – wśród gości m.in. Andrzej Smolik, Muniek, Wojciech Trzciński. Po godz. 20.00 koncert  Krawczyka z archiwum Polskiego Radia.

Dwójka emitować będzie utwory Boba Dylana w interpretacji Krzysztofa Krawczyka, ale wspomni zmarłych również wczoraj: aktora, reżysera i scenarzystę Zygmunta Malanowicza oraz Marcina Błażewicza – kompozytora i wykładowcę Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Muzyka Krzysztofa Krawczyka towarzyszyć będzie słuchaczom Trojki przez cały dzień – najczęściej w jego nieoczywistych utworach. W „Tonacji Trójki” (godz. 18.05) Aleksandra Kaczkowska przedstawi muzyczne wspomnienie o artyście.

Czwórka także wspomina Krzysztofa Krawczyka. W ostatnim czasie popularność wokalisty wzrastała wśród młodych słuchaczy i m.in. była motywem przewodnim jednego z wieczorów sylwestrowych w Czwórce. Także we wtorek fragmenty podcastu Czwórki z licznymi wypowiedziami artysty w „Strefie Prywatnej” (godz. 20.05). Podcast będzie można znaleźć na platformie podcasty.polskieradio.pl oraz na innych platformach streamingowych.

 

Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 roku. Debiutował w 1963 roku w zespole Trubadurzy, z którym pracował do 1976 roku. Z Trubadurami nagrał 9 płyt, kolejne ponad 100 jako wykonawca solowy – od 1971 roku. Kariera artystyczna Krawczyka trwała ponad 50 lat. Jego popularność wyznaczają tysiące kilometrów przebytych w Europie i na świecie tras koncertowych oraz wielka liczba nagród i wyróżnień. Należał do najczęściej występujących polskich piosenkarzy. Wylansował wiele przebojów. W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką: od popu, poprzez rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock'n'rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne, po dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską i biesiadną. Był Przyjacielem Polskiego Radia, wielokrotnie występował na koncertach w ramach trasy „Lata z Radiem” Jedynki.

« wstecz