X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ZNAMY ZWYCIĘZCÓW KONKURSU „NASZE MUZYCZNE ŹRÓDEŁKO”

Poniedziałek, 21 grudnia 2020

Utwory finalistów były emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz na stronie internetowej konkursu, a słuchacze oddali ponad 4 tysiące głosów.

 

Zwycięzcami Konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko” w poszczególnych kategoriach zostali:

•w kategorii 3-6 lat: Jędrzej Bednarczyk – „Lelija”

•w kategorii 7-10 lat: Kamila Kobielus – „Powiedzioł mi jeden chłopiec”

•w kategorii 10-15 lat: Wiktor Marszał – „Jaskółeczki”

•w kategorii rodzinnej/zespołowej: Rakowskie Fijołecki – „A Ty siwy gołąbku mój” oraz Jagoda Pawlak i Fryderyk Jankowski – „Polska na desce”

 

Głównym założeniem konkursu „Nasze muzyczne źródełko” jest edukacja i promowanie kultury w zakresie muzyki ludowej oraz folkowej. W audycji „Źródełko” laureaci podkreślali, że warto z taką muzyką się zaprzyjaźnić, gdyż daje ona dużo radości, a granie na dudach wielkopolskich czy skrzypcach sprawia wiele frajdy najmłodszym muzykom. – Bardzo się cieszę, że tak wiele dzieci i rodzin wspólnie muzykuje i uczy się muzyki tradycyjnej ze swoich rodzinnych stron – mówi Piotr Kędziorek, szef  Radiowego Centrum Kultury Ludowej. Otrzymaliśmy aż 200 zgłoszeń. Finalistów wyłoniło Jury w składzie: Daria Druzgała – dyrektor Polskiego Radia Dzieciom, Piotr Kędziorek – redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej, Kaja Prusinowska – śpiewaczka i animatorka, Hania Prusinowska – młoda muzykantka oraz Hanna Szczęśniak – dziennikarka i producentka Radiowego Centrum Kultury Ludowej prowadząca audycję „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom. W internetowym głosowaniu słuchacze oddali ponad 4 tysiące głosów.

Konkurs objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

« wstecz