X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

FINAŁ „CHOINEK JEDYNKI” 2020 - ZEBRANO PONAD 177 000 ZŁ

Czwartek, 10 grudnia 2020

Pieniądze zostaną przekazane podopiecznym Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego.

 

Dzięki hojności słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia podarunki wybitnych sportowców, naukowców i artystów wylicytowano w sumie za 117 425 zł, rysunki dzieci osiągnęły kwotę 30 201 zł, z kolei gitara Dariusza Kozakiewicza, podarowana przez legendarnego muzyka na aukcję specjalną, osiągnęła cenę 30 000 zł. Honorowy patronat nad wydarzeniem po raz szósty objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

 

Złoty naszyjnik Małżonki Prezydenta RP osiągnął najwyższą kwotę podczas licytacji darów. Pamiątkę, która towarzyszyła Pierwszej Damie w trakcie ostatniej audiencji u Papieża Franciszka wylicytowano za 30 tys. zł. Świąteczny obrazek wykonany przez Agatę Kornhauser-Dudę techniką decoupage zlicytowano z kolei za kwotę 11 tys. zł. Sukienka Igi Świątek z autografem sprzedana została za 21 tys., obraz „Maki” autorstwa Wiesława Ochmana za 7,5 tys., a komplet płyt i zaproszenie do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Władysława Hadyny słuchacz Jedynki Polskiego Radia ostatecznie wylicytował za 5 tys. zł.

 

XIX Akcja Charytatywna Programu 1 Polskiego Radia „Choinki Jedynki” odbyła się w trudnym dla nas wszystkim czasie i właśnie dlatego nie wyobrażaliśmy sobie, że w tym roku nie zorganizujemy tego wyjątkowego wydarzenia. Słuchacze Polskiego Radia ponownie udowodnili swoją niezwykłą hojność. Od blisko 20 lat wspólnie pomagamy najbardziej potrzebującym i to dzięki Państwa szczodrości zebraliśmy rekordową kwotę. Środki z licytacji trafią do podopiecznych dwóch organizacji pozarządowych, dla których wsparcie, zwłaszcza teraz, jest szczególnie ważne – podkreśla dr Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia.

Prace dzieci nagrodzone w konkursie plastycznym i rysunki wykonane przez podopiecznych dwóch organizacji pozarządowych, którym przekazane zostaną zebrane środki wylicytowane zostały w sumie za 30 201 zł. Dodatkowo 7-letnia Milena z Hajnówki otrzymała nagrodę specjalną od Marcina Kusego, dyrektora Programu 1 Polskiego Radia – radio cyfrowe DAB+. – Ta praca ujęła mnie od samego początku. To wszystko, czego oczekiwałbym od „Tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia”. Z jednej strony jest jakieś niedopowiedzenie, jakaś nadzieja, ulotność, a z drugiej cała istota Świąt Bożego Narodzenia, czyli jedność i bycie razem – powiedział szef Jedynki Polskiego Radia.

– To przynosi szczęście, jak się komuś pomaga – mówiła podczas Wielkiego Finału Anna Dymna. – Dzieci rysują obrazki, które mogą komuś odmienić patrzenie na świat. Dziękuję wszystkim dzieciom. To jest lepsze od każdej szczepionki, że się robi coś dobrego. Dziękuję artystom i sportowcom, którzy są razem z nami i nas wspierają. To bardzo ważne, że bez względu na wszystko, co się dzieje wokół, my jesteśmy razem i pomagamy – zaznaczyła artystka. Prof. Andrzej Cechnicki dodał, że licytacje to ukoronowanie ostatnich dni. – Zwracam się na początek do dzieci, naszych podopiecznych i pacjentów. Zrobiliście wspaniałą rzecz. Połączyliście wszystkich w dobrej sprawie, wyzwoliliście mnóstwo pozytywnej energii, która powoduje, że jest to taka szczepionka przeciwko smutkowi, lękowi. Szczepionka, która daje odporność w tych trudnych czasach. To bardzo ważne, żebyśmy byli ze sobą razem i po tym wydarzeniu – dodał lekarz psychiatra, jeden z pierwszych w Polsce orędowników opieki środowiskowej w leczeniu zaburzeń psychicznych.

Ponadto w poniedziałek 7 grudnia, dziennikarze stacji poprowadzili dodatkową aukcję specjalną. Tego dnia „pod młotek” trafiła gitara elektryczna Fender Stratocaster legendy rocka, Dariusza Kozakiewicza. Ostatecznie podarunek od muzyka zespołu Perfect wylicytowano za niebagatelną kwotę 30 tys. zł – Mam ogromną satysfakcję, że ta gitara ma dla niektórych taką wartość. Jednak wcale się nie dziwię, ponieważ pomaganie jest bardzo ważne. Może to nie zabezpieczy wszystkich tych, którym chcielibyśmy pomóc, ale chociaż tyle możemy zrobić – mówił Kozakiewicz. Muzyk zdradził również, że wiele rzeczy w instrumencie zmodyfikował osobiście – To taki mój eksperyment, który bardzo się sprawdził. Nigdy nie wiemy, jak instrument „zachowa” się po złożeniu, ale ta gitara zachowała się bardzo wdzięcznie i bardzo zawodowo. W zasadzie można na niej grać koncerty, w domu i nagrywać w studiu. Jest bardzo uniwersalna – dodał artysta. Gitara przekazana przez Dariusza Kozakiewicza została wylicytowana przez pana Piotra z Nowego Miasta nad Pilicą. – Jestem pozytywnie zaskoczony, że udało mi się zdobyć tę gitarę. Mam nadzieję, że zrobiłem też fajny prezent dla pani Anny Dymnej i dla pana prof. Andrzeja Cechnickiego, i że te pieniądze komuś pomogą. Na co dzień nie gram na gitarze, ale teraz jest zima, mam trochę więcej czasu, więc będę musiał popróbować – skomentował zwycięzca aukcji.

W tym roku swoje dary przekazali: Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, zespół Blue Café, Zbigniew Cierniak z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, Roman Czejarek, Malwina de Bradé, Anna Dymna, Viki Gabor, Aleksandra Gintrowska, Marcin Gortat, Igor Herbut, Hubert Hurkacz, Paweł Janas, Otylia Jędrzejczak, Jula, Kajetan „Kajto” Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, Czesław Lang, Filip Lato, Małgorzata Lazarek, Adam Małysz, prof. Krzysztof Meissner, prof. Andrzej Nowak, Wiesław Ochman, Polski Związek Piłki Nożnej, Roksana Węgiel, prof. Henryk Skarżyński, Iga Świątek, Paweł Tur i Związek Artystów Scen Polskich. – Jesteśmy dumni, że mamy tak szerokie grono przyjaciół, od których otrzymaliśmy podarunki na licytacje. To dzięki nim nasza akcja przynosi tak dobre efekty. To już dziewiętnasty raz, gdy mogliśmy podzielić się tym, co mamy i wspomóc tych, którzy potrzebują pomocy – podsumował Marcin Kusy.

« wstecz