X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

GALA TEATRU POLSKIEGO RADIA „WIELKI SPLENDOR I DEBIUTY 2020”

Piątek, 4 grudnia 2020

Podczas oficjalnej gali, która odbędzie się tradycyjnie w pierwszy poniedziałek grudnia, uhonorowani zostaną również debiutujący artyści. Początek uroczystości 7 grudnia o godz. 12.00 w Studiu S3 Polskiego Radia. Streaming wydarzenia na stronie i w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

 

Od 1988 r. zespół Teatru Polskiego Radia wręcza nagrodę Wielkiego Splendora za najlepsze kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce. Nagroda specjalna – Splendor Splendorów im. Krzysztofa Zaleskiego – przyznawana jest wybitnym postaciom świata kultury. Honorowy Wielki Splendor to z kolei prestiżowe wyróżnienie przyznawane artystom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla Teatru Polskiego Radia. – Zespół Teatru Polskiego Radia współpracuje z wybitnymi postaciami świata kultury, wyznaczając najwyższe standardy sztuki teatralnej w kraju. Twórcy radiowych spektakli kreują niezapomniane, mistrzowskie role i opowiadają wyjątkowe, poruszające, nierzadko trudne wręcz historie, na których realizację pozwala jedynie tak bliskie słuchaczom radio – mówi dr Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia. – Wyróżniamy kreatorów trudnej i wymagającej sztuki teatru radiowego, doceniając ich wkład w rozwój radia artystycznego w Polsce, którzy swoim kunsztem, pracą oraz zaangażowaniem prezentują najwyższą klasę twórczą – dodaje Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

 

Podczas poniedziałkowej gali docenieni zostaną także twórcy debiutujący w Teatrze Polskiego Radia, którzy otrzymają pięć statuetek w czterech kategoriach: Arete za debiut aktorski (dwie nagrody), Don Kichot dla najlepszego debiutującego reżysera, Talanton za debiut dramaturgiczny oraz Amadeusz za debiut kompozytorski. – To wielki zaszczyt znaleźć się w tak prestiżowym gronie legendarnych twórców teatralnych. Polskie Radio odkrywa i wspiera uzdolnionych, młodych, poszukujących twórców, którzy realizując radiowe spektakle, dopiero rozpoczynają artystyczną drogę i wyznaczają trendy w swojej dziedzinie sztuki – podkreśla Krzysztof Czabański, Przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Uroczystość poprowadzi Janusz Kukuła, dyrektor i główny reżyser Teatru Polskiego Radia. Nagrody wręczą: dr Agnieszka Kamińska Prezes Zarządu Polskiego Radia, Krzysztof Czabański Przewodniczący Rady Mediów Narodowych oraz Witold Kołodziejski Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Gala odbędzie się bez udziału publiczności. Streaming na Facebooku Teatru Polskiego Radia, na kanale YouTube Polskiego Radia oraz w portalu PolskieRadio.pl.

Tego samego dnia, po godz. 23.00, Program 1 zaprasza do wysłuchania relacji z uroczystości podczas specjalnego wydania „Kulturalnej Jedynki”.

 

« wstecz