X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

MIKOŁAJKI W POLSKIM RADIU DZIECIOM

Piątek, 4 grudnia 2020

Pierwsze spotkanie ze św. Mikołajem już w sobotę, 5 grudnia, w audycji „Dawno, dawno temu”. Natomiast cały 6 grudnia, będzie – co oczywiste – poświęcony bohaterowi tego wyjątkowego dnia.

 

Już od godz. 9.00 w audycji  - „Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony”  - opowieść o prawdziwym Mikołaju i jego pomocnikach. Potem Kaja Prusinowska opowie o cudach św. Mikołaja i mikołajkowych przygodach z dzieciństwa, a Brygida Sordyl i Kuba Gołdyn, góralscy muzycy i badacze tradycji, przybliżą dzieciom temat adwentu i reliktów świątecznych w audycji „Źródełko” (godz. 11.00-12.00).

 

O tym, kim był Mikołaj, oraz skąd się wzięły tradycje mikołajkowe i jak one wyglądały dawniej, a jak dziś, usłyszymy w audycji „Radiowe Figliki Kulfona i Moniki” (godz. 12.00-13.00). Ale Mikołaj nie jest jedynym bohaterem, który odgrywa ważną rolę tego dnia. Niedzielny „Zwierzyniec” (godz. 13.00-14.00) to czas na przedstawienie pomocników św. Mikołaja – reniferów, a zaraz potem w „Zapraszamy do stołu” (godz. 15.00-16.00) tematem audycji będą… ciastka dla św. Mikołaja. Tuż po godzinie 16.00 Polskie Radio Dzieciom zabierze słuchaczy do świata legend i opowieści o tym niezwykłym świętym w audycji „Łowcy dziecięcych przygód” (godz. 16.00-17.00). Opowiadać będzie gość specjalny – Michał Malinowski, dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Polskie Radio Dzieciom przygotowało także specjalny adres mikolajki@polskieradio.pl, na który dzieci mogą wysyłać zdjęcia lub skany swoich listów do św. Mikołaja, przedstawionych w formie rysunkowej lub też - za pośrednictwem maila, zadać mu pytanie. Galeria prac udostępniona zostanie na stronie Polskiego Radia Dzieciom. Pytania można zadawać także dzwoniąc pod numer (22) 645 20 55. Autorzy prac otrzymają dyplom w formie elektronicznej poświadczający przekazanie ich św. Mikołajowi.

« wstecz