X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„JAZZ.PL” – NOWY CYKL W RADIOWEJ DWÓJCE

Czwartek, 12 listopada 2020

W każdy piątek o 18.00 Roch Siciński – na zmianę z Andrzejem Zielińskim – będą prezentować nagrania live z polskimi muzykami jazzowymi w rolach głównych.

 

 

Antenowej premierze audycji z koncertem Marka Napiórkowskiego i Orkiestry AUKSO towarzyszyć będzie także transmisja koncertu – w formie wideo, za pośrednictwem streamingu na profilu Dwójki w mediach społecznościowych.

– W niecodziennych realiach, jakie zgotował nam bieżący rok, wszyscy tęsknimy za koncertami. Przecież jazzowe improwizacje z założenia powstają w formule „tu i teraz”, a występy na żywo są środowiskiem najbardziej naturalnym – zarówno dla muzyków, jak i słuchaczy. Bardzo cieszę się z nowej formuły promocji rodzimego jazzu na falach naszego radia i jestem przekonany, że nawet piątek trzynastego nie przeszkodzi nam ze startem „Jazz.PL”. A w kolejnych miesiącach polscy jazzmani dadzą słuchaczom Dwójki naprawdę dużo koncertowej frajdy! – mówi Roch Siciński, współgospodarz nowego cyklu.

Bohaterami pierwszego odcinka audycji będą: gitarzysta Marek Napiórkowski oraz AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy. W piątek 13 listopada wyemitowany zostanie utwór „String Theory”, który został zamówiony u gitarzysty przez festiwal Auksodrone. Koncert ten Polskie Radio zarejestrowało w tyskiej Mediatece tydzień temu – w dniu, w którym weszły w życie nowe obostrzenia związane z pandemią, a więc bez udziału publiczności. Debiutancki odcinek muzycznej audycji w Dwójce to jednocześnie pierwsza okazja, by miłośnicy jazzu zapoznali się z nowym projektem Marka Napiórkowskiego i orkiestry AUKSO. Antenowej premierze towarzyszyć będzie także transmisja koncertu w formie wideo, za pośrednictwem streamingu na profilu Dwójki w mediach społecznościowych.

Tydzień później, 20 listopada, wybrzmi jeszcze jedna premiera z festiwalu Auksodrone. Będzie to wykonanie kompozycji Adama Pierończyka – napisanej na orkiestrę, elektronikę i oczywiście saksofon.

W kolejnych odcinkach „Jazz.PL” Roch Siciński i Andrzej Zieliński będą prezentować zarówno koncerty z Archiwum Polskiego Radia, jak i nowe produkcje. Nie zabraknie komentarza od samych artystów i zestawiania fragmentów różnych koncertów w jednym programie.

« wstecz