X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

POLSKIE RADIO PARTNEREM 15. PRZYSTANKU NIEPODLEGŁOŚĆ I EDUKACYJNEJ GRY „TAK ZMIENIŁ SIĘ ŚWIAT”

Piątek, 6 listopada 2020

Interaktywna, multimedialna gra ukazująca poszczególne etapy technologicznego rozwoju radia, to główna atrakcja tegorocznej, 15. odsłony akcji organizowanej przez Muzeum Historii Polski.

 

 

Rozgrywki odbędą się w dniach 11-15 listopada br. za pośrednictwem aplikacji internetowej. Grze towarzyszyć będzie quiz tematyczny „Co Ty wiesz o radiu?”. Dodatkowo organizatorzy zaplanowali otwarcie wystawy plenerowej w Ogrodzie Saskim w Warszawie, będącej jednocześnie rozszerzeniem wirtualnej zabawy. Polskie Radio jest partnerem wydarzenia.

 

Tematem przewodnim gry online „Tak zmienił się świat” są przemiany komunikacyjne i kulturowe początku XX w. Celem akcji zaś ukazanie, w jaki sposób radio zmieniło życie społeczeństwa, a rozwój nowoczesnej techniki wpłynął na dostępność informacji, oferty edukacyjnej, kulturalnej i sportowej w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Idea wydarzenia wpisuje się w edukacyjną misję Polskiego Radia – największego publicznego nadawcy, który obchodzi w tym roku 95-lecie istnienia.

Aby rozpocząć zabawę, należy wejść na stronę: przystanekniepodleglosc.muzhp.pl i zalogować się do aplikacji internetowej, która jest jednocześnie kartą gry zawierającą zadania dla grających online i mapę terenu gry miejskiej. Uzupełnieniem wirtualnych rozgrywek będzie też quiz tematyczny „Co Ty wiesz o radiu?”. Ponadto Muzeum Historii Polski zaplanowało otwarcie wystawy przestrzennej w warszawskim Ogrodzie Saskim, poświęconej historii radia w II RP i stanowiącej dodatkowo rozszerzenie gry.

 

Fabuła gry skupia się wokół życia państwa Marcińskich. Każdy członek rodziny ma jednak swoje zainteresowania i przyzwyczajenia. Dziadek nie wyobraża sobie dnia bez porcji codziennych informacji, Maria uwielbia chodzić do teatru, Adam z Anną chętnie odwiedzają kabarety, Janek uwielbia grać w piłkę nożną, a Zosia najchętniej cały dzień poświęciłaby lekturze. Pewnego dnia w domu rodziny pojawia się magiczne pudełko… Pokonując kolejne etapy zabawy, uczestnicy gry towarzyszą rodzinie Marcińskich i podążają szlakiem dynamicznego postępu technologicznego radia, dowiadując się m.in. kiedy nadano pierwszą audycję, za pomocą jakich narzędzi przekazywano sygnał radiowy i jaki wynalazek zrewolucjonizował odbiór radia. Gra pełna jest też ciekawostek, anegdot, archiwalnych nagrań i multimedialnych materiałów dotyczących transmisji najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata, sylwetek legendarnych spikerów i radiowych sprawozdawców oraz wybitnych twórców, którzy współpracowali z Polskim Radiem.

Jak zmieniło się życie państwa Marcińskich, od kiedy w ich domu obecne jest radio? Czy uda się pogodzić upodobania wszystkich osób? A może czwartkowe spektakle radiowego „Teatru Wyobraźni”, relacje z zawodów sportowych, historyczne przemówienia, spotkania kabaretowe lub koncertyi muzyczne premiery zgromadzą przy radioodbiorniku całą rodzinę? Kluczem do zdobycia odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących przygód rodziny Marcińskich i rozwoju radia jest udział w grze „Tak zmienił się świat”.

« wstecz