X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ANDRZEJ MASTALERZ CZYTA W TRÓJCE OPOWIADANIA SŁAWOMIRA MROŻKA

Poniedziałek, 14 września 2020

Program 3 Polskiego Radia zaprasza od poniedziałku 14 września na premierową lekturę zbioru „Krótkie, ale całe historie – opowiadania wybrane” Sławomira Mrożka.

 

Fragmenty tych satyrycznych i ponadczasowych tekstów przeczyta w radiowej Trójce znakomity aktor Andrzej Mastalerz. „Opowiadania Sławomira Mrożka mają zaś to do siebie, że czytane w którymkolwiek dziesięcioleciu trafiają w sedno aktualnych ludzkich rozterek, wątpliwości, fałszywych czy prawdziwych przekonań, pokazując w sposób zaskakująco oczywisty ich prawdę czy fałsz, a czasem niemożność oddzielenia i przenikanie się jednego z drugim. Wzbudzają w Czytelniku pewność, że wiele z tych spraw i historii przydarzyło się także i jemu lub wokół niego. Właśnie taka jest proza Sławomira Mrożka, takie są jego krótkie, ale całe historie. Cała prawda o nas wszystkich. Wczoraj i dziś” – czytamy w słowie od wydawcy „Krótkich, ale całych historii – opowiadań wybranych”. Te literackie miniatury sprzed kilkudziesięciu lat zaadaptowała na potrzeby radiowej lektury Barbara Marcinik z Programu 3 Polskiego Radia.

 

W radiowym studiu przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie nagranych zostało 20 opowiadań z tego tomu. Pierwszą część, czyli połowę z nich, Trójka wyemituje od poniedziałku 14 września – codziennie, od poniedziałku do piątku. – Powstałe w czasach, o których nie mamy najlepszej opinii, te przenikliwe i przezabawne opowiadania wciąż zachwycają zwięzłą formą. Kto tak dzisiaj potrafi pisać? – pyta Barbara Marcinik.

 

Lekturą tą Trójka upamiętnia 90. rocznicę urodzin autora (1930-2013). Poniekąd już po raz drugi – już na początku lata przedstawiała korespondencję Sławomira Mrożka z Leopoldem Tyrmandem, włączając się w obchody Roku Leopolda Tyrmanda (100-lecie urodzin).

 

·         Sławomir Mrożek – „Krótkie, ale całe historie – opowiadania wybrane”. Czyta: Andrzej Mastalerz; muzyka: Łukasz Borowiecki; opracowanie: Barbara Marcinik, Renata Szewczak, Magdalena Trzaska, Kuba Sadowski.

 

·         Emisja w radiowej Trójce codziennie (od poniedziałku do piątku) o godz. 11.45.

« wstecz