X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

JAZZOWA „DOMÓWKA Z DWÓJKĄ” U MARCINA WASILEWSKIEGO

Czwartek, 16 lipca 2020

To lider jednego z najważniejszych w Europie zespołów akustycznego jazzu. Miał 19 lat, gdy nagrał pierwszą płytę z Tomaszem Stańko. Ze swoim zespołem opublikował album jako dwudziestolatek. W wieku 26 lat nagrywał już dla najważniejszej europejskiej wytwórni jazzowej – ECM.

Fanów jazzu nie trzeba chyba przekonywać - w sobotę o 19.00 słuchamy Marcina Wasilewskiego. Transmisja na antenie radiowej Dwójki, stronie internetowej, YouTube oraz Facebooku stacji.

W każdy weekend o tej samej porze Program 2 Polskiego Radia organizuje koncerty odbywające się w domach zaprzyjaźnionych z Dwójką artystów. W najbliższą sobotę o godzinie 19.00 Marcin Wasilewski zaprosi słuchaczy oraz internautów do swojej pracowni na warszawskiej Woli, gdzie wykona dla nich słynny temat Tomasza Stańki Gama, znany standard My Favorite Things Richarda Rodgersa, Pannonice Theloniousa Monka oraz własne kompozycje. Wśród nich znajdzie się m.in. utwór Glimmer of Hope, który otwiera najnowszą, wydaną zaledwie trzy tygodnie temu płytę tria pianisty nagraną z samym Joe Lovano – „Arctic Riff”.

Marcin Wasilewski to lider znanego na świecie polskiego tria jazzowego, które od 25 lat odnosi sukcesy na międzynarodowej arenie. Ceniony muzyk i kompozytor, laureat kilkunastu prestiżowych nagród muzycznych – zarówno zespołowych, jak i indywidualnych, m.in. aż ośmiu Fryderyków (czterokrotnie jako Jazzowy Muzyk Roku oraz czterokrotnie za płyty, które otrzymały tytuł Jazzowych Albumów Roku). Tym samym jest najczęściej nagradzanym Fryderykiem polskim jazzmanem obok Tomasza Stańki. W 2005 roku został uznany przez prestiżowy magazyn jazzowy „Down Beat” za wschodzącą gwiazdę światowej pianistyki jazzowej. Polskie Radio doceniło go m.in. w 2011 roku – radiowa Trójka przyznała mu wówczas „Mateusza” w kategorii „Muzyka jazzowa” za płytę „Faithful”.

Na swoim koncie ma jedenaście albumów wydanych z własnym zespołem - sześć jako Simple Acoustic Trio, a kolejne pięć już pod szyldem Marcin Wasilewski Trio. Pierwsze wydawnictwo grupy, „Komeda” (1995), było jednym z najgłośniejszych debiutów tamtych lat. Tomasz Stańko, z którym zespół nagrał aż cztery albumy, twierdził: „w całej historii polskiego jazzu nie było takiej grupy jak oni”. Wraz ze słynnym trębaczem trzykrotnie odbyli tournée po Stanach Zjednoczonych, grając na najbardziej prestiżowych scenach, m.in. Blues Alley w Waszyngtonie, Merkin Concert Hall i Birdland Jazz Club w Nowym Jorku, San Francisco Jazz Festival oraz Earshot Jazz Festiwal w Seattle. Marcin Wasilewski, Sławomir Kurkiewicz i Michał Miśkiewicz byli najdłużej grającymi z trębaczem muzykami w całej artystycznej karierze Tomasza Stańki.

Transmisja koncertu w „Domówce z Dwójką” w sobotę 18 lipca o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku i YouTube stacji.

« wstecz