X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

KLASYKA POLSKIEGO DRAMATU I „KOCHAM PANA, PANIE SUŁKU”, CZYLI #ZOSTAŃWDOMU ZE SŁUCHOWISKAMI POLSKIEGO RADIA

Wtorek, 24 marca 2020

Wszystkie anteny Polskiego Radia zmieniają ramówkę i w ramach akcji #zostańwdomu oferują słuchaczom kulturę zarówno w polskim, jak i zagranicznym wydaniu. Również w postaci słuchowisk opartych na klasycznych oraz współczesnych tekstach – jak zawsze w mistrzowskich interpretacjach rodzimych gwiazd kina, telewizji, estrady i teatru radiowego.

Radiowa Jedynka w najbliższych tygodniach przypomni słuchowiska zrealizowane w latach 2008-2009 dla tej anteny w ramach cyklu „Klasyka polskiego dramatu” i w systemie dolby prologic II. Powstały wówczas takie dzieła, jak m.in. „Dziady” (dwa wieczory), „Kordian”, „Nie-Boska komedia”, „Śluby panieńskie”, „Wyzwolenie” (dwa wieczory), „Iwona księżniczka Burgunda”, „Tango” oraz „Kartoteka”. Kontynuacją tego cyklu była „Wielka klasyka”, w ramach której nagrane zostały: „Damy i huzary”, „Żabusia”, „Niespodzianka”, „Dom otwarty”, „W małym dworku”, „Czwarta siostra”, „Anioł ognisty – rzecz o Słowackim”.

Najlepsze realizacje teatru radiowego zaprezentuje również Dwójka, w której w najbliższym czasie można spodziewać się m.in. „Rewizora” Mikołaja Gogola w reżyserii Janusza Kukuły z 1992 roku , wyreżyserowanego w 2007 roku przez Waldemara Modestowicza „Kapelusza” Wiesława Myśliwskiego, czy „Excentryków” Włodzimierza Kowalewskiego z 2009 roku w reżyserii Janusza Zaorskiego . Od 4 kwietnia Program 2 Polskiego Radia szeroko zaprezentuje archiwalne dzieła – zmarłego w 2014 roku – Marka Nowakowskiego, w 85. rocznicę urodzin warszawskiego pisarza i poety.

Program 3 Polskiego Radia od 29 marca przypomni – w każdą kolejną niedzielę o godz. 20.00 – najlepsze słuchowiska zrealizowane i emitowane w ramach „Sceny Teatralnej Trójki”. Będą to m.in. „Mojżesz – Remix” i „Kiedy byłem małym chłopcem” Tomasza Mana, „Latawiec z betonu” Moniki Milewskiej, „Prezydent Paderewski” Marka Kochana, „Andy” Krzysztofa Czeczota, „Tancerz mecenasa Kraykowskiego. Dziewictwo” Witolda Gombrowicza, „Nie-miejsce” Marcina Teodorczyka, „Autarkia” Katarzyny Dąbkowskiej-Kułacz, „Radio Wolna Europa” Edwarda Dewereńskiego.

Od czwartku 26 marca Trójka nadawać będzie archiwalne słuchowiska z cyklu „Teatrzyk Zielone Oko” (po godz. 22.00). Równolegle wystartuje słynny i kochany przez słuchaczy komediowy cykl Jacka Janczarskiego „Kocham pana, Panie Sułku” (w ramach „Powtórki z rozrywki” po godz. 13.00).

Ponadto w paśmie wieczornym, od 23 marca, Trójka emituje ok. godz. 19.50 „Mini Powtórkę z rozrywki” – wyboru satyrycznych skeczy dokonał Łukasz Szwed.

Przypominamy także o znakomitych słuchowiskach, bajkach i legendach dla najmłodszych Polskiego Radia Dzieciom – dostępnych w internecie, odbiornikach DAB+ oraz darmowej aplikacji.

Więcej na: polskieradio.pl.

« wstecz