X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

POLSKIE RADIO WSPIERA RODZIMYCH ARTYSTÓW I GRA JESZCZE WIĘCEJ POLSKIEJ MUZYKI

Czwartek, 19 marca 2020

W zmienionych ramówkach anten Polskiego Radia pojawiły się nie tylko nowe audycje informacyjne, edukacyjne i poradnikowe, czy słuchowiska dla najmłodszych, ale także premierowe cykle muzyczne prezentujące twórczość naszych autorów i wykonawców.
W Programie 1 Polskiego Radia od poniedziałku 16 marca więcej jest audycji autorskich, które poświęcone są wyłącznie polskiej muzyce rozrywkowej. Planowane są również powtórzenia ubiegłorocznych koncertów zorganizowanych w ramach Festiwalu Lata z Radiem oraz wydarzeń muzycznych ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w tym koncertów z cyklu „To, co najpiękniejsze”.
– Jedynka zawsze prezentowała polską muzykę rozrywkową. Gościliśmy w studiu autorów, kompozytorów i wykonawców. Omawialiśmy premiery i zapraszaliśmy na wydarzenia. Dzisiaj, gdy odwołane są koncerty i festiwale chcemy na antenie dać słuchaczom przyjemność kontaktu z polską muzyką, a twórcom umożliwić podtrzymanie kontaktu z publicznością – zapowiada szef Jedynki Marcin Kusy.
Koncerty polskich wykonawców z Archiwum Polskiego Radia wzbogacają także ofertę radiowej Dwójki. Wyemituje ona zarejestrowane występy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej, Orkiestry Sinfonia Varsovia, Polskiej Orkiestry Radiowej w Warszawie, Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia, Wrocławskiej Orkiestry Barokowej i Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.
Również radiowa Trójka nadaje obecnie głównie polskie piosenki. Antena, zdominowana przez specjalne audycje informacyjne i poradnikowe znacząco zwiększyła udział polskiej muzyki. W Trójce pojawiła się ponadto piosenka-apel o pozostanie w domach, do której słowa napisał Trójkowy dziennikarz Kuba Strzyczkowski, a muzykę skomponował mistrz gitary – Dariusz Kozakiewicz z grupy Perfect. Ponadto program 3 Polskiego Radia planuje powtórki archiwalnych koncertów – podobnie zresztą jak cyfrowa Czwórka.

« wstecz