X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

DODATKOWA TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ NA PROŚBĘ SŁUCHACZY RADIOWEJ JEDYNKI

Piątek, 13 marca 2020

W każdą niedzielę tuż po godz. 9.00 na antenie radiowej Jedynki transmitowana jest msza święta z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie. W odpowiedzi na potrzeby słuchaczy, 15 marca o godz. 19.00 w Programie 1 przeprowadzona zostanie transmisja jeszcze jednej liturgii.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski rekomenduje biskupom diecezjalnym udzielenie części wiernym dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej. Mając na uwadze zagrożenie, wiernym, którzy nie mogą iść do kościoła, Rada zaleca trwanie w duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Radiowa Jedynka na wyraźną prośbę odbiorców i w trosce o ich najwyższe bezpieczeństwo, w najbliższą niedzielę 15 marca wyjątkowo zaplanowała transmisje dwóch mszy świętych z Bazyliki św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Ponadto przypomnijmy, że Polskie Radio uruchomiło dodatkowe audycje oraz specjalny portal koronawirus.polskieradio24.pl, za pośrednictwem których wspiera słuchaczy i prowadzi akcję edukacyjną, mającą na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz choroby COVID-19. – Nasi słuchacze ufają antenom Polskiego Radia i oczekują od nas wszechstronnej oraz kompetentnej informacji o wszystkim, co jest ważne dla ich zdrowia i zdrowia ich najbliższych – mówi Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia – Musimy radzić i informować tak, żeby nie wywołać paniki. Informacja musi być precyzyjna, pełna, intensywna. Czujemy się odpowiedzialni za to, aby słuchacze dobrze rozumieli zaistniałą sytuację i wiedzieli, jak powinni się zachowywać.

Program 1 Polskiego Radia nadaje m.in. w „Czterech porach roku” oraz „Ekspresie Jedynki” nowe cykle audycji, w których eksperci udzielają odpowiedzi na pytania zadawane przez słuchaczy. Stacja na bieżąco informuje o rządowych i samorządowych działaniach zmierzających do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dziennikarze przekazują wszystkie informacje o sytuacji w Europie i na świecie. Jedynka podpowiada słuchaczom, jakie sprawy urzędowe można załatwić w Polsce online. Na antenie pojawiają się również porady prawne dotyczące praw i obowiązków pracowników. Program przypomina o obowiązkach wynikających z kwarantanny i apeluje o wsparcie seniorów, którzy są szczególnie narażeni na zakażenie wirusem.

Na antenie radiowej Trójki emitowane są specjalne wydania audycji „Puls Trójki”, „Do południa”, „Za a nawet przeciw”, „Klub Trójki”, w których dziennikarze omawiają różne aspekty sytuacji wywołanej zagrożeniem koronawirusem – prawo pracy, zasady bezpiecznego zachowania, odżywianie się, porady psychologów i wiele innych tematów, które mogą być przydatne słuchaczom. Stacja na bieżąco przekazuje komunikaty i informacje ważne dla ograniczenia epidemii.

Z kolei informacyjne Polskie Radio 24 transmituje wszystkie konferencje prasowe, briefingi i oświadczenia związane z epidemią wirusa CoV-2. Stacja nadaje na bieżąco wszelkie komunikaty i informacje przekazywane przez przedstawicieli rządu, instytucji państwowych, a także samorządów oraz kierownictwa szpitali w regionach. Oprócz dużej liczby transmisji Polskie Radio 24 prowadzi także kampanię informacyjna dotyczącą zwalczania koronawirusa w serwisach i magazynach informacyjnych oraz materiałach reporterskich. Polskie Radio 24 wykorzystuje na bieżąco materiały Informacyjnej Agencji Radiowej oraz łączy się z zagranicznymi korespondentami Polskiego Radia. Temat jest stale obecny podczas rozmów ze wszystkimi gośćmi programu.

Portal informacyjny PolskieRadio24.pl od początku pojawienia się zagrożenia epidemią koronawirusa prowadzi akcję informacyjną, publikując materiały poradnikowe, oficjalne zalecenia i komentarze ekspertów. Od 5 marca w sposób nieprzerwany, 24 godziny na dobę, prowadzony jest i aktualizowany na stronie głównej specjalny raport, w którym znajdują się najświeższe informacje nt. epidemii koronawirusa przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny i inne resorty oraz służby. Równolegle portal publikuje także analizy poradnicze związane z higieną, procedurami oraz zmianami zachodzącymi w związku z nadzwyczajną sytuacją, a specjalnie uruchomiona subdomena koronawirus.polskieradio24.pl kieruje do specjalnego raportu z najważniejszymi informacjami nt. zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa.

« wstecz