X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

TRANSMISJE Z FESTIWALU ACTUS HUMANUS TYLKO NA ANTENIE RADIOWEJ DWÓJKI

Środa, 11 grudnia 2019

Program 2 Polskiego Radia przygotował niezwykłą gratkę dla melomanów, którzy nie będą mogli wziąć udziału w bożonarodzeniowej odsłonie Festiwalu Actus Humanus Nativitas 2019, czyli największej w Polsce prezentacji muzyki dawnej. W programie wydarzenia odbywającego się w Gdańsku w dniach 11-15 grudnia znalazły się arcydzieła doby średniowiecza, renesansu i baroku w interpretacji współczesnych mistrzów wykonawstwa historycznego. Na antenie radiowej Dwójki wyemitowanych zostanie 5 koncertów z Gdańska, w tym wieczory: inauguracyjny oraz finałowy.

– Chociaż w polskim krajobrazie święta Bożego Narodzenia kojarzą się ze śniegiem i wichrem, realia narodzin Jezusa to wszak dużo cieplejszy klimat. Niemal taki, jak w Italii – a to właśnie muzyka włoska i włoscy wykonawcy wypełnią większą część głównej serii koncertów grudniowej odsłony festiwalu Actus Humanus 2019 – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Podczas trzech wieczorów wystąpią najważniejsze dziś na świecie zespoły włoskie specjalizujące się w muzyce barokowej: Europa Galante pod dyrekcją skrzypka Fabia Biondiego, Il Giardino Armonico prowadzony przez flecistę Giovanniego Antoniniego oraz Concerto Italiano pod kierunkiem klawesynisty Rinalda Alessandriniego. Główną serię koncertów dopełni żywa legenda wykonawstwa muzyki renesansu – działający od ponad 40 lat Ensemble Clément Janequin z Francji i jego szef Dominique Visse. Podczas wielkiego finału, powracający do Gdańska znakomity brytyjski dyrygent Paul McCreesh wraz z zespołem Gabrieli Consort & Players wykonają porywającą Christmette – zrekonstruowaną protestancką mszę na Boże Narodzenie z muzyką m.in. Michaela Praetoriusa.

Program uzupełnia pięć popołudniowych sesji koncertowych (godz. 17.30), które zdominują Polacy: Tomasz Pokrzywiński, Robert Bachara, duet Anny i Krzysztofa Firlusów, Małgorzata Fiebig oraz Lilianna Stawarz.

Wydarzenia odbywać się będą w pięciu lokalizacjach: Centrum Świętego Jana, Dworze Artusa, Ratuszu Głównego Miasta, Ratuszu Staromiejskim i Kościele św. Katarzyny.

Radiowa Dwójka, promotor medialny Actus Humanus, transmitować będzie (w audycji „Filharmonia Dwójki”; transmisje od godz. 20.00) wszystkie wieczorne koncerty z udziałem zagranicznych gwiazd Festiwalu:

  • środa 11 grudnia (koncert otwarcia): Fabio Biondi i Europa Galante gra La Stravaganza Antonio Vivaldiego. W przerwie: rozmowy Magdaleny Łoś i Klaudii Baranowskiej z Fabiem Biondim oraz dyrektorem artystycznym Festiwalu Filipem Berkowiczem.
  • czwartek 12 grudnia: Il Giardino Armonico oraz Giovanni Antonini w koncercie Il Santissimo Natale (w repertuarze utwory: Antonio Vivaldiego, Arcangelo Corelliego, Giuseppe Torelliego, Francesco Manfrediniego, Giovanniego Legrenziego). W przerwie: rozmowy Magdaleny Łoś i Klaudii Baranowskiej z Giovannim Antoninim.
  • piątek 13 grudnia: Dominique Visse & Ensemble Clément Janequin –Giovanni Pierluigi Da Palestrina: Hodie Christus NatusEst.
  • sobota 14 grudnia: Rinaldo Alessandrini  & Concerto Italiano – Jan Sebastian Bach: Wariacje. Przerwa: W przerwie: rozmowa z Rinaldo Alessandrinim.
  • niedziela 15 grudnia (koncert finałowy): Paul McCreesh & Gabrieli Consort & Players – Michael Praetorius: Christmette.

Więcej informacji na stronach   dwojka.polskieradio.plactushumanus.com

« wstecz