X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

POLSKIE RADIO ZAPRASZA NA NIEZWYKŁY KONCERT LUDOWYCH PIEŚNI ADWENTOWYCH

Środa, 11 grudnia 2019

W sobotę 14 grudnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie, muzycy z dwóch uznanych grup improwizatorów Bastarda Trio i Księżyc połączą swe siły, by zagrać wyjątkowy koncert „Poczekay!”. W programie ludowe pieśni adwentowe w wolnej interpretacji. Bilety do zdobycia podczas audycji Radiowego Centrum Kultury na antenie Programu 2 Polskiego Radia. Retransmisja w niedzielę 15 grudnia od godz. 18.00 – do słuchania w radiowej Dwójce, a do oglądania na fanpage’u Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

Nie rozpaczaj: jeden z łotrów został zbawiony. Nie pozwalaj sobie: jeden z łotrów został potępiony”  – pisał św. Augustyn. Słowa te posłużyły za motto koncertu, dla którego muzycznym punktem wyjścia są melodie i pieśni adwentowe zarejestrowane w kilku regionach wschodniej i centralnej Polski przez księdza Bolesława BartkowskiegoAntoniego Zołę z archiwum KUL-u oraz Remka Mazura-Hanaja z archiwum In Crudo – niezależnego wydawnictwa dedykowanego muzyce tradycyjnej.

W te adwentowe utwory postanowili wsłuchać się twórcy znani z zainteresowania zarówno muzyką tradycyjną – ludową oraz dawną, jak i muzyką współczesną – improwizowaną czy eksperymentalną: Paweł Szamburski i Mikołaj Górczyński (Cukunft, Mikołaj Trzaska Ircha Clarinet Quartet, Kwartludium), Tomasz Pokrzywiński (Arte Dei Suonatori, Academy of Ancient Music), Agata Harz, Katarzyna Smoluk-Moczydłowska i Remek Mazur-Hanaj (Księżyc, Wędrowiec, Nagrania Terenowe Snów). – Z poszukiwań tych artystów wyłania się muzyczny obraz, w którym brzmią pory roku – to opowieść nie tylko wynikająca z kontekstu teologicznego, ale też ilustrująca dźwiękowo atmosferę oczekiwania, refleksji, zamyślenia i zmieniającego się cyklu przyrody – wyjaśnia Hanna Szczęśniak z Radiowego Centrum Kultury Ludowej, pomysłodawczyni projektu.

W trakcie koncertu „Poczekay!” wystąpią: Paweł Szamburski (klarnet), Michał Górczyński (klarnet kontrabasowy), Tomasz Pokrzywiński (wiolonczela), Agata Harz (śpiew), Katarzyna Smoluk-Moczydłowska (śpiew), Remigiusz Mazur-Hanaj (lira korbowa, sound collage).

Retransmisja koncertu na antenie radiowej Dwójki w niedzielę 15 grudnia o 18.00, a także w formie wideo na fanpage’u Radiowego Centrum Kultury Ludowej oraz na stronach:  rckl. polskieradio.pl dwojka.polskieradio.pl  i  polskieradio.pl .

« wstecz