X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„EKOIŚCI” – EKOLOGICZNA AKCJA RADIOWEJ CZWÓRKI W KATOWICACH

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

To trzecia i ostatnia odsłona „EKOistów – projektu edukacyjno-muzycznego, którego głównym założeniem jest promowanie zachowań przyjaznych środowisku. Po wydarzeniach w Warszawie i Krakowie, teraz przyszedł czas na Śląsk. W środę 11 grudnia Czwórka zaprasza na spotkania z dziennikarzami, audycje na żywo, warsztaty upcyclingowe i koncert Funk Da System w Katowicach. Wstęp bezpłatny!

 

ekoisci_3_instaŻycie w duchu #zerowaste, ograniczanie konsumpcji, korzystanie z publicznego transportu i zachęcanie do postawy „naprawianie zamiast kupowania” – to hasła ekologicznej akcji Czwórki.

Dziennikarze z pomocą ekspertów podpowiadają, w jaki sposób stawiać pierwsze ekologiczne kroki, zachęcają do podjęcia wyzwania zmiany stylu życia oraz do ograniczania nawyków szkodliwych dla planety, a co za tym idzie również dla nas samych. A wszystko po to, żeby zostać… EKOistą!

Akcję o godz. 10.00 rozpocznie Karina Terzoni w audycji „Ekoiści”. Motywem przewodnim programu będą „śląskie święta w wydaniu eko”. W plenerowym studiu Czwórki w katowickim Rondzie Sztuki pojawi się Dominika Bogucka, lokalna aktywistka, inicjatorka hasła „Katowice bez plastiku”, które przyświecało pomysłowi wymiany jednorazówek na woreczki wielokrotnego użytku zrobione z firanekDominika opowie m.in. o szyciu ekologicznych prezentów i o organizowanych przez siebie warsztatach hajp „Święta bez śmieci”.

Druga godzina audycji „Ekoiści” (godz. 11.00-12.00) upłynie pod hasłem sztuki, również ekologicznej. Katarzyna Dydo-Rosłoń porozmawia z przedstawicielami start-upu Trashstock, założonym przez znanych projektantów, którzy w swojej karierze stworzyli już: robota do operacji serca, samochody wyścigowe, narzędzia budowlane, wozy strażackie, ratraki śnieżne, kaski dla kierowców rajdowych Formuły 1, a nawet… polski czołg. Grupa projektowa SOKKA, to tak naprawdę Kasia i Wojtek Sokołowscy. Goście radiowej Czwórki przybliżą słuchaczom m.in. ideę zrównoważonego społeczeństwa, omówią eko rozwiązania miejskie w regionie i opowiedzą o współpracy z instytucjami kultury, w tym o udziale na przykład w OFF Festivalu.

O godz. 16.00 rozpoczną się dwugodzinne ekologiczne warsztaty kolażowania „Co nam zalega?”. Prowadzący Paweł Szeibel i Joanna Zdziennicka nie podadzą uczestnikom gotowej eko-receptury na wykonywanie przydatnych rzeczy, ale… zaproszą do wspólnej zabawy i kreatywnego tworzenia w oparciu o dawne i nowoczesne wizje tego, co brzydkie i ładne, treściwe lub puste. Będą też zachęcać do rozmowy o upcyclingu i wspomnień o tym, co kiedyś wisiało na ścianie w „dużym” pokoju. Uczestnicy otrzymają obrazy lub reprodukcje z drugiej ręki i nadadzą im nowe życie, tworząc swoje własne dzieło z wykorzystaniem tajników współczesnego kolażu.

Akcję o godz. 19.00 zakończy koncert zespołu Funk Da System w klubie Królestwo w ramach audycji „Będzie głośno!” Damiana Sikorskiego. Zanim jednak słuchacze i uczestnicy wydarzenia usłyszą sporą dawkę funku, soulu i disco z dużą nutą improwizacji w wykonaniu pochodzącej z Górnego Śląska grupy, prowadzący audycję zapyta muzyków m.in. o ekologiczne wątki we współczesnej muzyce i dalsze, artystyczne plany. Transmisja koncertu na antenie Czwórki!

 

Wstęp na warsztaty i koncert bezpłatny! Wejściówki zdobycia na antenie i w mediach społecznościowych Czwórki oraz pod adresem:  bedzieglosno@polskieradio.pl .

« wstecz