X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

MIKOŁAJKI W RADIOWEJ TRÓJCE – PIOTR FRONCZEWSKI CZYTA „AKADEMIĘ PANA KLEKSA”

Piątek, 6 grudnia 2019

Z okazji Mikołajek w piątek 6 grudnia Piotr Fronczewski – znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny – będzie czytał w radiowej Trójce fragmenty „Akademii Pana Kleksa”. Nie zabraknie również rozmowy z Andrzejem Korzyńskim – autorem muzyki do filmów zrealizowanych na podstawie prozy Jana Brzechwy.

Swoją słynną powieść dla dzieci i młodzieży Jan Brzechwa napisał w 1946 roku. Do dziś książka doczekała się wielu wydań w kraju i na całym świecie. Na jej podstawie nakręcono w 1983 roku film fabularny pod tym samym tytułem – w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego i z muzyką Andrzeja Korzyńskiego . Później powstały trzy inne obrazy kinowe o Ambrożym Kleksie: „Podróże pana Kleksa” (1986), „Pan Kleks w kosmosie” (1988) i „Tryumf pana Kleksa” (2001).

W piątek 6 grudnia , czyli w Mikołajki, fragmenty powieści „Akademia Pana Kleksa” przeczyta w radiowej Trójce znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Piotr Fronczewski, który wcielał się w tytułową postać we wszystkich filmach o słynnym czarodzieju. Prozę Brzechwy będzie można usłyszeć w: porannym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” (godz. 6.05-9.00), „LP Trójce” (10.05-12.00), „Akademii Rozrywki” (13.05-14.00), „W tonacji Trójki” (14.05-15.00), „AnagramieMargana” (godz. 15.05-16.00), popołudniowym „Zapraszamy do Trójki” (16.05-19.00) i „Liście Przebojów Programu 3” (19.05-22.00).

Ponadto w „AnagramieMargana” Michała Margańskiego rozmowa zAndrzejem Korzyńskim – autorem ścieżki dźwiękowej do filmowej adaptacji „Akademii Pana Kleksa”. To właśnie piosenki z tego filmu będą muzyczną ilustracją do fragmentów, które będzie czytał przez cały dzień Piotr Fronczewski.

« wstecz