X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

CZWÓRKA NA MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH ROBOTÓW „SUMO CHALLENGE” W ŁODZI

Środa, 4 grudnia 2019

„Sumo challenge” to nowy wymiar walk sumo i propozycja dla każdego, kto zawsze chciał zmierzyć się z przeciwnikiem na ringu. Tutaj jednak nie ma tradycyjnych strojów i japońskich rytuałów, bo wyzwanie podejmują… roboty! Przebieg międzynarodowych zawodów relacjonowany będzie na antenie radiowej Czwórki, która ponownie objęła patronat medialny nad wydarzeniem.

 

 

Międzynarodowe Zawody Robotów  w Łodzi odbędą się już po raz 12. Impreza cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy liczba konkurencji i rosnące zainteresowanie zawodników oraz obserwatorów wydarzenia. Każdego roku do walki staje kilkadziesiąt robotów z całego świata, które walczą jak prawdziwi wojownicy sumo, ścigają się niczym bolidy Formuły 1, biegają równie szybko, co sprinterzy oraz wykonują wiele innych trudnych i widowiskowych czynności.

Słuchacze Czwórki przekonają się o dynamicznym i zaawansowanym rozwoju robotyki oraz poznają umiejętności i sprawność współczesnych robotów w najbliższą sobotę 7 grudnia w audycji „PlenAir” (godz. 13.00-14.00). Plenerowe studio Czwórki stanie w samym centrum zawodów, w  Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej  (al. Politechniki 10). Kuba Marcinowicz sprawdzi m.in. czy micromouse znajdzie możliwie najkrótszą drogę w labiryncie i który robot sumo stanie na podium. Dziennikarz Czwórki odwiedzi też stanowisko nauki konstruowania robotów przez polskich i zagranicznych studentów, po to, by przetestować w jaki sposób steruje się takimi urządzeniami. Dodatkowo chętni będą mogli spróbować swoich sił jako zawodnicy sumo! Dla odważnych, którzy zechcą zmierzyć się z przeciwnikiem, przygotowany zostanie ring i specjalne stroje sumitów. Czy Kuba Marcinowicz podejmie to wyzwanie? O tym słuchacze Czwórki dowiedzą się w sobotniej audycji lub odwiedzając Czwórkę podczas łódzkich zawodów.

W tym roku robotyczni sumici wezmą udział w 8 konkurencjach: „xSumo”, „Line follower”, „Micromouse”, „Humanoid sprint”, „Freestyle”, „Bear rescue”, „Roborace” oraz „Ketchup house”. Ponadto organizatorzy 12. odsłony międzynarodowych zawodów ogłosili jedną nową kategorię: „Tom tom self-driving cars”. „Sumo Challenge” to również okazja dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z robotyką. Tutaj nie trzeba posiadać własnego robota, żeby brać czynny udział w imprezie. Liczne warsztaty i pokazy umożliwiają jeszcze bliższy kontakt z robotyką !

« wstecz