X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PLEBISCYT RADIOWEJ DWÓJKI Z OKAZJI 90. URODZIN STANISŁAWA BAREI

Środa, 4 grudnia 2019

– Jak dobrze znają Państwo twórczość Stanisława Barei? Czy mają Państwo swoje ulubione cytaty z jego filmów i seriali? Zapraszamy do udziału w naszej zabawie, wystarczy zagłosować. A dla tych, którzy do nas napiszą, czekają atrakcyjne nagrody!  – mówią dziennikarze radiowej Dwójki, którzy z okazji 90. urodzin wybitnego reżysera – twórcy m.in. „Misia”, „Zmienników” i „Alternatyw 4” – przygotowali dla słuchaczy rocznicowy plebiscyt pt. „Poszukiwana, poszukiwany – najlepszy cytat z filmu Barei”.

5 grudnia 90. rocznica urodzin Stanisława Barei (1929-1987) – w powszechnej świadomości twórcy znanego przede wszystkim z komedii wyśmiewających realia życia w PRL – takich, jak sztandarowy „Miś” czy serial „Alternatywy 4”.  Ale Stanisław Bareja to także reżyser „Męża swojej żony” według sztuki Jerzego Jurandota, „Żony dla Australijczyka”, „Poszukiwanego, poszukiwanej”, „Nie ma róży bez ognia”, „Bruneta wieczorową porą”, a także serialu „Kapitan sowa na tropie”.  Nie wszyscy również pamiętają, że jako drugi reżyser pracował przy filmach: „Warszawska Syrena” w reż. Tadeusza Makarczyńskiego czy „Nikodem Dyzma” i „Inspekcja pana Anatola” w reż. Jana Rybkowskiego.

czwartek 5 grudnia, na stronie bareja.dwojka.polskieradio.pl wystartuje konkurs na najpopularniejszy cytat z dzieł Barei. Do wyboru jest 15 tekstów z takich filmów i seriali, jak: „Alternatywy 4”, „Brunet wieczorową porą”, „Miś”, „Niespotykanie spokojny człowiek”, „Poszukiwana, poszukiwany” i „Zmiennicy”. Dodatkowo każdy z uczestników może wziąć udział w konkursie z nagrodami – należy zagłosować oraz dołączyć uzasadnienie swojego wyboru. Na zwycięzców czekają zimowe zestawy ratunkowe od Dwójki, w skład których wchodzą: porcelanowy zestaw filiżanek, czapka, rękawiczki, ogrzewacz do rąk, skrobaczka do szyb oraz… kultowy Miś!

Głosować można od 5 grudnia od godz. 10.00 do 12 grudnia do godz. 12.00. Rozstrzygnięcie w czwartek 12 grudnia w audycji „Wybieram Dwójkę”.

« wstecz