X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„WILCZE JAGODY”: ANDRZEJ JAGODZIŃSKI I AGNIESZKA WILCZYŃSKA WYSTĄPIĄ W RADIOWEJ JEDYNCE

Wtorek, 3 grudnia 2019

Ona   wspaniała wokalistka, on  genialny pianista. Oboje utytułowani i wielokrotnie nagradzani. Efektem twórczego spotkania Agnieszki Wilczyńskiej i Andrzeja Jagodzińskiego są „Wilcze Jagody”. Piosenki z ich wspólnej płyty zabrzmią w czwartek 5 grudnia w Studiu im. Władysława Szpilmana w Warszawie w cyklu „Scena Szpilmana Jedynka Live!”.

 

 

„Wilcze Jagody”  to 11 premierowych kompozycji Andrzeja Jagodzińskiego do tekstów Andrzeja Poniedzielskiego, Wiesławy Sujkowskiej, Stanisława Tyma i Jana Wołka. Warto dodać, że w roli autorki tekstów zadebiutowała również sama Agnieszka Wilczyńska –  Nasza muzyczna przyjaźń trwa od 15 lat. Pierwszy koncert zagraliśmy w 2004, to były „Zaduszki Jazzowe” z muzyką Krzysztofa Komedy w Teatrze Nowym, który już właściwie nie istnieje, a my nadal gramy  – mówiła wokalistka w „Muzycznej Jedynce”. Ten album to była naturalna kolej rzeczy. Nagraliśmy już kilka płyt w różnych konstelacjach: i z trio Andrzeja Jagodzińskiego i z orkiestrami  i z dęciakamiKtoś powiedział, że płyta w duecie to odważny ruch. Myślę, że to dlatego, że w pewien sposób jesteśmy na tacy, na widoku, pod lupą, pod mikroskopem. To niebywałe doświadczenie, bo przestrzeń, którą wypełniamy fortepianem i głosem, stanowi niebywałą chemię i niebywały rodzaj współpracy, „współsłuchania” i współtworzenia muzyki – dodała artystka.  Cała rozmowa Pawła Sztompke z Agnieszką Wilczyńską do wysłuchania  tutaj.


Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński,  fot. Weronika Kosińska/mat. prasowe

 

Agnieszka Wilczyńska jest wokalistką jazzową, laureatką pierwszej nagrody Międzynarodowego Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz pierwszej nagrody na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Występowała m.in. na festiwalach: JazzPol Festival, Jazz Jamboree, Jazz Forum Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, Złota Tarka oraz Jazz Hot Spring Festiwal. Za albumy: „Pogadaj ze mną” oraz „Krzysztof Komeda” z serii: „Wielcy Kompozytorzy Filmowi” otrzymała „Złotą płytę”. Album „Tutaj mieszkam” (2016 r.) zapewnił artystce „Fryderyka”.

Andrzej Jagodziński współpracował m.in. z Januszem Muniakiem, ze Zbigniewem Namysłowskim i z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim w „Czwartecie”. Grał również z Old Timers, Swing Session, String Connection, Quintessence, Big Warsaw Band. Od 1987 jest stałym akompaniatorem Ewy Bem. Laureat „Fryderyka” w kategorii najlepsza płyta jazzowa za album „Chopin” (1993 r.) nagrany wspólnie z Adamem Cegielskim i Czesławem „Małym” Bartkowskim. W 2005 został uhonorowany przez ministra kultury Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Koncert Andrzeja Jagodzińskiego i Agnieszki Wilczyńskiej w ramach cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live! poprowadzi Paweł Sztompke. Transmisja wydarzenia na antenie Jedynki tuż po godz. 20.00 w audycji „Tu jest muzyka”. Streaming na  portalu Polskiego Radia .

« wstecz