X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

RADIOWA DWÓJKA Z TYTUŁEM „KUŹNI MISTRZÓW MOWY POLSKIEJ”

Wtorek, 1 października 2019

Redakcja Programu 2 Polskiego Radia otrzymała zaszczytny tytuł „Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej”. Przyznali go członkowie Akademii Mistrzów Mowy Polskiej, skupiającej laureatów poprzednich edycji programu. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 30 września na Zamku Krzyżackim w Malborku.

dwojka_kostki „Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej” to wyróżnienie przyznawane od 2011 r. przez członków Akademii Mistrzów, skupiającej laureatów wszystkich edycji Programu Mistrz Mowy Polskiej. Nagrodę otrzymują placówki  lub instytucje mające niekwestionowane zasługi w pielęgnowaniu najlepszych wzorców językowych. Program 2 Polskiego Radia czyni to na każdym kroku poprzez prezentowanie na antenie wartościowej polskiej i światowej literatury oraz poezji, zarówno współczesnej jak i należącej do literackiego kanonu. – Dwójka to także pasjonujące dyskusje literackie, audycje, które w atrakcyjny sposób przybliżają słuchaczom zagadnienia związane z językiem polskim, a przede wszystkim – nasze wspólne dążenie, by pięknym językiem opowiadać Polakom o wszelkich zjawiskach kultury – mówi Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektorka Programu 2 Polskiego Radia.

Swoje wyróżnienie – tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi – przyznaje również publiczność w głosowaniu ogólnopolskim. Tytuł ten w tym roku  otrzymało Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa.

Mistrz Mowy Polskiej to program społeczny, który od 2000 roku wspiera popularyzację wiedzy o języku polskim i zachęca do posługiwania się piękną polszczyzną. Honoruje osoby, które – według powszechnie uznanych kanonów – zasługują na to miano. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. Stefania Grodzieńska, Gustaw Holoubek, Wojciech Młynarski, Anna Dymna, Barbara Krafftówna, Jerzy Trela czy Olgierd Łukaszewicz. W tym roku laury trafiły do: Katarzyny Pakosińskiej, Marty Szewczyk, Jacka Cygana i Andrzeja Seweryna. W głosowaniu publiczności największe uznanie i tytuł Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi uzyskał muzyk, autor tekstów i powieści – Tomasz Organek.

« wstecz