X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

SZKOLENIA W POLSKIM RADIU DLA NADAWCÓW PUBLICZNYCH Z PAŃSTW EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

Poniedziałek, 30 września 2019

Dziś w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie rozpoczęły się dwudniowe szkolenia EBU Academy poświęcone technologii Live IP. Uczestnikami są inżynierowie i menedżerowie mediów publicznych odpowiedzialni za technologie z Czech, Węgier, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii.

Już po raz drugi w Regionalnym Centrum Szkoleniowym EBU w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie odbywają się szkolenia dla przedstawicieli mediów publicznych z krajów regionu. Pierwsze – w maju br. – dotyczyły dziennikarstwa mobilnego, tym razem poświęcone są technologii Live IP

Regularna współpraca EBU z Polskim Radiem świadczy o zaufaniu, jakim Europejska Unia Nadawców nas obdarza  – mówi Andrzej Rogoyski, Prezes Zarządu Polskiego Radia. – Jednym z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoją dziś media publiczne w całej Europie jest przystosowanie się do trwającej rewolucji w zakresie transmisji IP. Będzie to jeden z najważniejszych tematów spotkania w Polskim Radiu  – dodaje. 

Podstawy transmisji Live IP omówią znakomici szkoleniowcy EBU. Jest to technologia niezwykle łatwa do wdrożenia. Polega na transmisji za pomocą IP zamiast drogiego w użytku ISDN, umożliwia nowe opcje inteligentnego przepływu pracy. Dla nadawców z epoki „przedcyfrowej” mających trudności z transformacją z tradycyjnego systemu radiowo-telewizyjnego w nowoczesne, multimedialne konglomeraty – a do takich należą media publiczne w wielu krajach europejskich – to optymalna technologia.

Warsztaty prowadzi Pedro Ferreira, Software Developer, trener i konsultant z Portugalii. Pracował w Instytucie Inżynierii Systemów Komputerowych w Porto, jest założycielem MOG Technologies, firmy zajmującej się dostarczaniem systemów technologicznych dla mediów. Jest pomysłodawcą i liderem wielu innowacyjnych projektów, również tych związanych z zagadnieniem standaryzacji technologicznej na poziomie Unii Europejskiej.

Uczestników szkolić będą także architekci ds. rozwiązań sieciowych IP: Willem Vermost, który dołączył do EBU Technology & Innovation w 2016 roku jako architekt sieci IP w branży technologii mediów oraz Ievgen Kostiukevych od lat zajmujący się tematyką sieci IP, dystrybucją mediów za pomocą IP, PTP, programowania sieci oraz automatyzacją.

« wstecz