X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

83. URODZINY JERZEGO MAKSYMIUKA

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019

SPECJALNE AUDYCJE W RADIOWEJ DWÓJCE

9 kwietnia Jerzy Maksymiuk skończy 83 lata. Z tej okazji Program 2 Polskiego Radia przygotował specjalne audycje poświęcone życiu i twórczości znakomitego dyrygenta, pianisty i kompozytora muzyki poważnej i filmowej. A dzień wcześniej, w poniedziałek 8 kwietnia, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się specjalny pokaz filmu „Maksymiuk. Koncert na dwoje” z udziałem dyrygenta i jego żony Ewy Piaseckiej – bohaterów dokumentu Tomasza Drozdowicza.

Maksymiuk_poster – We wtorek, 9 kwietnia, Maestro Jerzy Maksymiuk obchodzi urodziny – a to tak, jakby świętowała cała polska muzyka – mówi Andrzej Sułek, kierownik redakcji muzycznej radiowej Dwójki.

Dyrygent, kompozytor i aranżer, animator życia muzycznego, twórca słynnej Polskiej Orkiestry Kameralnej, która podbiła serca menadżerów na Abbey Road – Jerzy Maksymiuk to jedna z najbarwniejszych postaci muzycznego świata. Ten twórca o ogromnym dorobku – i wciąż aktywny zawodowo – we wtorek 9 kwietnia skończy 83 lata. – W takiej chwili nie może nas zabraknąć. Zapraszamy o godz. 17.30 na urodzinowe spotkanie z Jerzym Maksymiukiem i jego gośćmi, wśród których pojawią się m.in.: Joanna Wnuk-Nazarowa, Krzysztof Jakowicz i Janusz Olejniczak. A od poniedziałku do czwartku (8-11 kwietnia) w „Kanonie Dwójki” (godz. 10.00-13.00) przypomnimy szereg najlepszych nagrań płytowych Mistrza. Ponadto w dniu jego urodzin „Pora koncertowa” (godz. 13.00-15.00) w całości wypełniona będzie cymeliami z radiowego archiwum – dodaje Andrzej Sułek.

Z urodzinami Mistrza zbiega się kinowa premiera filmu „Maksymiuk. Koncert na dwoje”,który zdobył nagrodę publiczności za najlepszy film dokumentalny Warszawskiego Festiwalu Filmowego w 2018 roku. Zanim dokument o dyrygencie i jego żonie Ewie wejdzie do kin (12 kwietnia), będzie go można obejrzeć w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego . W pokazie uczestniczył będzie Maestro wraz z małżonką.

Film Tomasza Drozdowicza według scenariusza Marii Nockowskiej opowiada o szczególnym związku artysty i jego żony Ewy Piaseckiej. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony, która wspiera go w codziennych najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami, a także ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury. To opowieść o miłości, wielkiej pasji, talencie i jeszcze większej cenie płaconej za ten talent.

Pokaz poprzedzi spotkanie z Jerzym Maksymiukiem, które poprowadzi Jerzy Kisielewski. W rozmowie weźmie udział przyjaciel obydwu – znakomity pianista Janusz Olejniczak, który być może da się namówić do wykorzystania stojącego na estradzie fortepianu. Po obejrzeniu filmu odbędzie się rozmowa z twórcami – reżyserem Tomaszem Drozdowiczem i scenarzystką Marią Nockowską.

Radiowa Dwójka jest patronem medialnym filmu „Maksymiuk. Koncert na dwoje”.

« wstecz