X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

RADIOWA JEDYNKA WRACA DO TRADYCJI GIMNASTYKI PORANNEJ

Czwartek, 31 stycznia 2019

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca dowolną aktywność fizyczną 5 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Poranną motywacją chcę zmobilizować słuchaczy Jedynki do zadbania o swoje zdrowie poprzez ruch i zdrowe nawyki – mówi Piotr Galus, dziennikarz i trener. Według trenerów mentalnych, odpowiedzialnych za przygotowanie siły woli do działania, to właśnie poranek jest najlepszym momentem, by zaplanować swoje aktywności sportowe. – Jeżeli przed wyjściem do pracy spakujemy się na zajęcia sportowe czy umówimy się na bieganie, istnieje większe prawdopodobieństwo wykonania zadania. Myśl zasiana rano, będzie kiełkowała przez cały dzień w głowie słuchacza – dodaje prowadzący audycję. Gimnastykę pamiętam jeszcze z dzieciństwa, trochę jak przez mgłę, bo byłem wtedy małym dzieckiem. Rodzice byli nauczycielami, szykowali się do pracy i pamiętam najpierw dźwięk pianina, a później charakterystyczny głos prowadzącego z radioodbiornika tak „Gimnastykę poranną” wspomina aktor Paweł Królikowski.

15 maja 1928 roku rozgłośnia poznańska jako pierwsza w Polsce wprowadziła gimnastykę. Wielu słuchaczy korzystało wtedy ze słuchawek, więc przesadny temperament mógł spowodować ściągnięcie odbiornika z półki lub zaplątanie się w przewody.

Po wojnie, 1 marca 1946, Poznań wznowił nadawanie gimnastyki. Audycję prowadził doktor Karol Hoffmann – lekkoatleta, trener i propagator edukacji sportowej. Co tydzień opracowywał zestaw ćwiczeń, które prezentował w poniedziałek na antenie. Po kilku prostych poleceniach każdy mógł rozwijać swoją sprawność fizyczną przez siedem minut przy fortepianowym akompaniamencie

 

« wstecz