X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

REGIONALNE CENTRUM SZKOLENIOWE EUROPEJSKIEJ UNII NADAWCÓW W POLSKIM RADIU

Czwartek, 17 stycznia 2019

REGIONALNE CENTRUM SZKOLENIOWE EUROPEJSKIEJ UNII NADAWCÓW W POLSKIM RADIU

Już wkrótce dziennikarze Polskiego Radia będą mogli brać udział w zajęciach prowadzonych przez ekspertów z Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Dokumenty w tej sprawie podpisali w Warszawie: Andrzej Rogoyski Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A, Mariusz Staniszewski Członek Zarządu Polskiego Radia S.A. oraz Noel Curran Dyrektor Generalny EBU.

Noel Curran i Andrzej Rogoyski                             fot. Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Celem naszej współpracy jest zorganizowanie w Warszawie szkoleniowego huba, który swoim zasięgiem obejmie cały region Europy Środkowo-Wschodniej. Ułatwi to zdobywanie wiedzy i umiejętności dziennikarzom, a mediom publicznym pozwoli na dalszy rozwój –  mówi Noel Curran. – Jest to zgodne z nową strategią EBU, która zakłada dostarczanie sprofilowanych usług dla naszych członków, z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia,  będących udziałem naszej organizacji. Ze względu na swoje położenie, Warszawa jest doskonałym miejscem na utworzenie takiego centrum. Jesteśmy zachwyceni możliwością zawarcia partnerstwa z aktywnym członkiem EBU, jakim jest Polskie Radio – dodaje Curran.

Poza dziennikarzami Polskiego Radia w szkoleniach będą mogli brać udział przedstawiciele mediów publicznych z państw Grupy Wyszehradzkiej, z krajów bałtyckich oraz z części państw Partnerstwa Wschodniego. – Cieszymy się, że dzięki temu przedsięwzięciu nasi dziennikarze będą mogli zdobywać nowe umiejętności. Z przyjemnością też będziemy gościć kolegów z innych państw europejskich – skomentował Andrzej Rogoyski, Prezes Zarządu Polskiego Radia. – Wierzymy, że dzięki współpracy z EBU możemy się wiele nauczyć, ale też przekazywać naszym partnerom własne doświadczenia i wiedzę.

Podpisane porozumienie zakłada realizację w Polskim Radiu dwóch sesji szkoleniowych rocznie. – Na pierwszy ogień pójdą szkolenia z dziennikarstwa mobilnego i wykorzystania mediów społecznościowych w pracy reporterskiej – mówi Mariusz Staniszewski, Członek ZarząduPolskiego Radia. – Nowoczesne organizacje medialne muszą się mierzyć z koniecznością kreowania różnych form kontentu i wykorzystywania różnych sposobów jego dystrybucji, zaś kontent online staje się w dzisiejszych czasach absolutnym priorytetem.

Jednym z wykładowców w powstającym centrum szkoleniowym będzie Mark Egan, dziennikarz, producent i trener z dwunastoletnim doświadczeniem w BBC. Jako szkoleniowiec pracuje dla EBU, BBC, Guardiana czy agend ONZ takich jak UNHCR. Polskie Radio jest dziś nie tylko nadawcą radiowym w klasycznym rozumieniu, ale nowoczesną platformą multimedialną. Nadajemy trzy kanały radiowe wyłącznie online, mamy dynamicznie rozwijający się portal newsowy polskieradio24.pl. Dziś dla dalszego rozwoju potrzebujemy wzorców od najlepszych partnerów – dodaje Mariusz Staniszewski.

Europejska Unia Nadawców (EBU) jest wiodącym na świecie sojuszem mediów publicznych. EBU działa na ich rzecz, dążąc do utrzymania ich nieodzowności i wyjątkowego statusu na lokalnych i międzynarodowych rynkach. W jej skład wchodzi 117 organizacji medialnych z 56 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, a dodatkowo 33 organizacje zrzeszone z Afryki, Azji, Oceanii i obu Ameryk. Członkowie EBU obsługują ponad 2000 kanałów telewizyjnych, radiowych i internetowych oraz oferują treści na innych platformach. Razem docierają do ponad miliarda ludzi na całym świecie, nadając w ponad 160 językach.

 

 

 

« wstecz