X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konkurs „Piosenka na 100” rozstrzygnięty

Środa, 13 czerwca 2018

Konkurs „Piosenka na 100” rozstrzygnięty

Iwona Kmiecik, Tadeusz Olchowski i Małgorzata Markiewicz zostali nagrodzeni w konkursie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Polskiego Radia „Piosenka na 100”. Kapituła Konkursu w tajnym głosowaniu dokonała wyboru laureatów i podzieliła pulę nagród.

W dniu 5 czerwca 2018 roku Kapituła Konkursu „Piosenka na 100” w składzie: Bogdan Olewicz – Przewodniczący Kapituły, Piotr Nagłowski – Zastępca Przewodniczącego, Marek Kościkiewicz, Piotr Metz oraz Paweł Sztompke, szczegółowo zapoznała się z pięcioma piosenkami wybranymi przez słuchaczy w głosowaniu sms i przez stronę internetową, a następnie w drodze tajnego głosowania wybrała zwycięzców konkursu „Piosenka na 100”.
W kategorii najlepsza kompozycja - nagrodę w wysokości 30 000 zł otrzymała Iwona Kmiecik za warstwę muzyczną piosenki pt. „Ziemia Księżyc” (muz. Iwona Kmiecik, sł. Piotr Trysła, wyk. IVO Kmiecik).

W kategorii najlepszy tekst - nagroda w wysokości 30 000 zł została przyznana Tadeuszowi Olchowskiemu za warstwę słowną piosenki pt. „Janusze” (muz, sł. i wyk. Tadeusz Olchowski). W kategorii najlepsze wykonanie - nagrodę w wysokości 30 000 zł otrzymała Małgorzata Markiewicz za interpretację utworu pt. „Niebywałe” (muz. i wyk. Małgorzata Markiewicz, sł. Patryk Kienast).

Konkurs „Piosenka na 100” trwał od 12 lutego 2018 roku. Spośród wszystkich zgłoszonych w początkowym etapie piosenek, Kapituła Konkursu wysłuchała i poddała ocenie 1094 anonimowe (oznaczone tylko alfanumerycznym kodem) utwory, które spełniały wymogi formalne Konkursu. 15 maja 2018 roku członkowie Kapituły dokonali wyboru 10 najciekawszych utworów, które przeszły do dalszego etapu Konkursu. Od 21 maja do 3 czerwca 2018 roku trwało głosowanie na najlepszą piosenkę na stronie konkursu www.piosenkana100.polskieradio.pl oraz przez SMS. Kapituła Konkursu ostatecznego wyboru laureatów dokonała spośród pięciu piosenek, które otrzymały największą liczbę zarejestrowanych głosów oddanych przez słuchaczy oraz użytkowników portalu polskieradio.pl.

Konkurs „Piosenka na 100” to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Polskiego Radia. Został on zorganizowany z okazji 100-lecia istnienia ZAiKS-u, a jego ideą jest jak najszersza popularyzacja dorobku współczesnych polskich twórców.

« wstecz