X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zakończył się 22. Piknik Naukowy Polskiego Rada i Centrum Nauki Kopernik

Wtorek, 12 czerwca 2018

Zakończył się 22. Piknik Naukowy Polskiego Rada i Centrum Nauki Kopernik

Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: "Ruch".

Na Pikniku Naukowym odwiedzający mogli np. sprawdzić, jak wyglądają nogi owadów i bakterii. Przekonali się też, że bańki mydlane można odbijać paletką do tenisa stołowego, a ciepło da się zobaczyć.

Można było też pomóc budować maszynę Goldberga i zbadać własną kondycję. Dzięki symulatorowi można było nawet wcielić się w dziecko w brzuchu mamy.

Goście pikniku dowiedzieli się również, czym bawiły się japońskie dzieci kilkaset lat temu, wzięli do rąk prawdziwe teatralne lalki i bawili się w listonosza z czasów Inków. Zasadzili własny las w słoiku i przyjrzeli się wynalazkom polskich konstruktorów, takim jak egzoszkielet, cyberryba i robopszczoła.

Podczas Pikniku zaprezentowały się również anteny Polskiego Radia. Swoje stanowiska miały: Radiowa Jedynka, Trójka oraz Czwórka, Polskie Radio 24, Polskie Radio dla Zagranicy, Informacyjna Agencja Radiowa, Portal Polskiego Radia, Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, a także Archiwum Polskiego Radia.

Piknik Naukowy powstał dzięki inicjatywie i pomysłom profesora Łukasza Turskiego z Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk oraz pracowników Polskiego Radia Krystyny Kępskiej-Michalskiej i Roberta Firmhofera (który od 2006 roku jest dyrektorem Centrum Nauki Kopernik).

Pierwszy Piknik Naukowy odbył się 14 czerwca 1997 roku na Rynku Nowego Miasta. Wzięło w nim udział 17 warszawskich instytucji naukowych i dydaktycznych. Imprezę odwiedziło wówczas około trzech tysięcy osób, co środowisko naukowe uznało za duży sukces. W ostatnich latach Piknik Naukowy odwiedza ponad sto tysięcy ludzi.

« wstecz